Talk icon

Informacje

27-01-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Światowa produkcja wołowiny i drobiu spadnie, a wieprzowiny wzrośnie

Światowa produkcja

Według najnowszej prognozy USDA 2021 będzie rokiem mieszanym dla światowej produkcji mięsa. Według raportu światowa produkcja wołowiny wieprzowiny w tym roku wzrośnie o 2% do 103,8 mln ton. Głównym powodem jest to, że produkcja trzody chlewnej w Chinach wychodzi z ASF.

Światowa produkcja wieprzowiny wzrośnie

Wysokie ceny nadal zachęcają producentów do zwiększania liczby zwierząt gospodarskich, w wyniku czego prognoza produkcji w Chinach została skorygowana w górę o 5%. Światowa produkcja wieprzowiny wzrośnie o 2%, a wołowiny i drobiu spadnie.

Jednak pomimo tego przeglądu oczekuje się, że produkcja w Chinach pozostanie poniżej poziomów sprzed ASF, ponieważ wyższe koszty wywierają presję na sektor. Wzrost produkcji w Chinach z nawiązką zrównoważył gwałtowny spadek produkcji na Filipinach, gdzie ASF nadal rozprzestrzenia się w kluczowych regionach.

Światowy eksport wieprzowiny na 2021 r. Został skorygowany o prawie 3%, do 11,1 mln ton. Import z Chin będzie niższy, ale oczekuje się, że pozostanie wysoki w porównaniu z danymi sprzed ASF. Rozczarowaniem dla amerykańskich producentów wieprzowiny będzie rynek meksykański, na którym słaba waluta i słaba gospodarka spowodują spadek importu.

Grypa ptaków znów zaatakowała w woj. kujawsko-pomorskim!Swiatowa produkcja

Światowa produkcja innych mięs spadnie

Światowa produkcja wołowiny spadnie do około 61,2 mln ton, głównie w wyniku cięć w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Prognoza dla Chin została zrewidowana w dół o 3% (o 6,7 mln ton mniej niż przed rokiem). Światowy eksport wołowiny w 2021 r. pozostanie na poziomie 10,8 mln ton. Z raportu wynika, że ​​popyt w Azji pozostaje silny, a prognoza podaży dla większości głównych eksporterów nie uległa zmianie.

Światowa produkcja kurczaków w 2021 r. zmniejszy się o 1% do 101,8 mln ton z powodu gwałtownych redukcji w UE i Chinach. UE walczy z rozprzestrzenianiem się wysoce zjadliwej grypy ptaków w kilku państwach członkowskich, osłabiając popyt wewnętrzny i rosnące ceny zbóż. Popyt w Chinach na mięso z kurczaka nadal rośnie, ale w wolniejszym tempie, w miarę odbudowy populacji świń i wzrostu produkcji wieprzowiny. W rezultacie spadnie eksport z UE, Tajlandii i Brazylii, a wzrośnie eksport z USA.

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022