Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Susza zniszczyła ponad 400 tysięcy hektarów rumuńskich upraw

Susza

Nasilająca się w Rumunii susza doprowadziła do zniszczeń na terenach rolnych o wielkości blisko 430 tysięcy hektarów. 

Największy obszar poszkodowany przez niedobory wody zajmują uprawy zbóż – przekazuje raport Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Bukareszcie. Według obliczeń resortu największe straty wystąpiły na obszarze upraw pszenicy i pszenżyta, gdzie uszkodzeniu przez niedobór wody uległy plantacje o łącznej wielkości 206,8 tys. hektarów.

Susza dotknęła większość rumuńskich okręgów

Resort w dokumencie cytowanym we czwartek przez bukareszteńską agencję Agerpres wskazał, że zniszczenia spowodowane niedoborem wody wystąpiły w 34 spośród wszystkich 41 rumuńskich okręgów.

Zgodnie z dokumentem ministerstwa największy zniszczony obszar upraw rolnych, które zniszczyła susza, to tereny, na których znajdują się plantacje zbóż.

Przypomnijmy, że niedobory wody doprowadziły również do dużych strat w portugalskim rolnictwie.

Susza

Według obliczeń resortu największe straty wystąpiły na obszarze upraw pszenicy i pszenżyta, gdzie uszkodzeniu przez niedobór wody uległy plantacje o łącznej wielkości 206,8 tys. hektarów.

Na kolejnych miejscach pod względem wielkości obszaru zniszczonych upraw znajdują się kukurydza i słonecznik. Brak wody doprowadził tam do degradacji odpowiednio 88,1 tys. ha oraz 42,8 tys. ha.

Czytaj też: Susza sprawiła, że znana rzeka wyschła. Zaopatruje w wodę całe miasto

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023