O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

13-09-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Straty chińskiego sektora świń sięgają 70 miliardów dolarów!

Straty chińskiego sektora świń

Niedawna analiza Financial Times ujawnia ogromne straty dla państwowych firm produkujących trzodę chlewną w Chinach. Może to mieć ogromny wpływ na produkcję trzody chlewnej w przyszłym roku. Straty chińskiego sektora świń sięgają 70 miliardów dolarów.

Straty chińskiego sektora świń coraz większe

Straty chińskiego sektora świń powoduje przede wszystkim ASF. Niedawno prognoza Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych przedstawiła scenariusz, w którym produkcja trzody chlewnej w Chinach spadnie o 14% w 2022 r.

14% to spadek o około 1,8 miliona sztuk tygodniowo.

– powiedział Jim Long, prezes i dyrektor generalny Genesus.

Dane opublikowane przez chińskie Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi (MARA) pokazują, że w pierwszych 6 miesiącach roku Chiny sprzedawały średnio niecałe 13 milionów świń tygodniowo.

Według Jima Longa doprowadzi to do ogromnej likwidacji stad. Wskaźnik strat jest bezprecedensowy. Na tym tle nie dziwią doniesienia o umieraniu świń bez paszy, niezapłaconych rachunkach, spadku bioasekuracji i rosnącej zachorowalności.

Oczekujemy, że Chiny ograniczą produkcję. Prognozowany przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych spadek o 14% nie jest prawdopodobnie wystarczająco duży. W zeszłym tygodniu Chiny sprowadziły z USA prawie 5000 ton wieprzowiny. Potwierdza to jedno: Chiny nie importują dużo wieprzowiny.

– dodał ekspert.

 Organizacje antyhodowlane chcą utworzenia "policji zwierzęcej" pod okiem Orbana

Straty chińskiego sektora świń – jak sprawa wyglądała dwa lata temu?

Straty dla państwowych firm produkujących trzodę chlewnąStraty chinskiego sektora swin w Chinach wynikają między innymi z epidemii ASF, która zdziesiątkowała tamtejsze stada. Rozprzestrzenianie się wirusa ASF w Chinach stało się dużym problemem dla krajowego przemysłu trzody chlewnej, a straty chińskiego sektora świń są ogromne. Według ekspertów w 2019 roku około 40% wszystkich zwierząt hodowlanych w kraju zostało zniszczonych z powodu tej choroby. Jak dotąd nie udało się powstrzymać rozprzestrzeniania się choroby.

Afrykański pomór świń jest zakaźną chorobą, na którą podatne są świnie domowe, świniodziki oraz dziki. Zwalczanie ASF odbywa się poprzez wybijanie zwierząt chorych oraz wprowadzanie szeregu ograniczeń na obszarach dotkniętych chorobą. Jest ona niegroźna dla ludzi, ale powoduje duże szkody ekonomiczne dla hodowców.

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023