O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Stało się! Weterynarze ogłaszają ogólnopolski strajk

weterynarze

Weterynarze poinformowali o zerwaniu przez stronę rządową ustaleń podjętych na spotkaniach z Wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii (Dz. U. z 2022 r. poz. 1684) w treści niekorzystnej dla wyznaczonych lekarzy weterynarii, Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego decyzję o organizacji długofalowej akcji protestacyjnej.

Weterynarze ogłaszają strajk

Weterynarze informują, że celem protestów jest przyjęcie przez Rząd RP rozporządzenia „o wynagrodzeniach" w treści wypracowanej i uzgodnionej z Wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem oraz realizacja postulatów wskazanych w Stanowisku Prezydium Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej w sprawie poparcia protestu lekarzy weterynarii i pracowników Inspekcji Weterynaryjnej organizowanego przez Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego.

,,W związku z powyższym Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego zwraca się do Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej, jako największej instytucji reprezentującej wszystkich lekarzy weterynarii, dysponującej odpowiednim budżetem pochodzącym ze składek lekarzy weterynarii, z prośbą o wsparcie logistyczne i finansowe podejmowanych w ramach akcji protestacyjnej działań” – czytamy w piśmie Komitetu Protestacyjnego do KRLW.

,,Jednocześnie Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego zwraca uwagę na zasadność rozpoczęcia kampanii medialnej mającej na celu przybliżenie społeczeństwu i decydentom roli Inspekcji Weterynaryjnej i urzędowych lekarzy weterynarii w zwalczaniu chorób odzwierzęcych oraz zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego żywności pochodzenia zwierzęcego. Budowa pozytywnego wizerunku powinna być w kampanii skorelowana z budową presji społecznej na rząd w aspekcie realizacji naszych postulatów. W związku z powyższym zwracamy się do Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z prośbą o wynajęcie profesjonalnej firmy PR mającej doświadczenie w realizacji podobnych zadań” – dodają weterynarze.

weterynarze

Czytaj też: Lekarze weterynarii nie chcą pracować w Niemczech? Brakuje weterynarzy

vetpol.org.pl/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023