Talk icon

Informacje

25-05-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Sprzątanie brzegów Warty – ile to właściwie kosztuje?

Sprzątanie brzegów Warty

Około 300 tys. zł miesięcznie kosztuje utrzymanie porządku na nadwarciańskich terenach w Poznaniu. Magistrat poinformował, że tylko pomiędzy 8 a 12 maja wywieziono stamtąd ponad 2 t odpadów. Sprzątanie brzegów Warty kosztuje sporo.

Drogie sprzątanie brzegów Warty

W komunikacie poznańskiego magistratu podano, że pomiędzy 8 a 12 maja z koszy ustawionych wzdłuż Wartostrady - drogi pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż Warty – wywieziono 750 kg odpadów, a z terenów zielonych zebrano 1,5 t śmieci, które nie zostały wyrzucone do pojemników. Dla porównania magistrat poinformował, że przez cały kwiecień na tym obszarze zebrano łącznie 2,8 t śmieci.

„Miesięczny koszt utrzymania porządku na terenach nadrzecznych wraz w Wartostradą to ok. 300 tys. zł” – podał magistrat.odpady komunalne 56789

Sprzątanie brzegów Warty, a kosze i kontenery

Jak wskazano w komunikacie wzdłuż Wartostrady pomiędzy mostami Przemysła I i Lecha jest 87 niewielkich, betonowych koszy na śmieci, które są opróżnianie w zależności od odcinka do trzech razy dziennie lub trzy razy w tygodniu. Do tego mieszkańcy mogą skorzystać z 16 pojemników na żar z grillów.

Na terenach nadwarciańskich jest także 129 kontenerów o pojemności 1,1 tys. l. Pojemniki na odpady zmieszane, szkło, metale, tworzywa sztuczne i papier są opróżniane w zależności od rodzaju co dwa lub trzy dni. Jak podkreślono w komunikacie na tym terenie jest łącznie 46 pojemników na szkło.

Czytaj także: Żywiec wspomoże Wody Polskie w sprzątaniu „morza plastiku”

„W ciągu ostatnich ciepłych dni wywieziono znad Warty 72 m sześc. zmieszanych odpadów komunalnych, 32 m sześc. makulatury, 47 m sześc. tworzyw sztucznych PET i 63 m sześc. stłuczki szklanej. To oznacza śmieci, które zmieściłyby się w ponad 65 wypełnionych pojemnikach na odpady zmieszane, ponad 29 - na papier, blisko 43 kontenerach na tworzywa sztuczne i metal oraz ponad 57 pojemnikach na szkło” – podał magistrat.

W komunikacie zaznaczono, że nad Wartą znajduje się łącznie 27 przenośnych toalet, które są serwisowane codziennie, a w weekendy są dezynfekowane trzy razy dziennie.

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023