O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-06-2023

Autor: Świat Rolnika

Spotkanie z kulturą Kujaw i Pomorza już 2 lipca w Warszawie!

Spotkanie z kulturą Kujaw i Pomorza

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi serdecznie zaprasza na spotkanie z kulturą Kujaw i Pomorza. 

Wydarzenie odbędzie się 2 lipca (niedziela) w siedzibie Instytutu, przy ul. Krakowskie Przemieście 66 w Warszawie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.

Kujawy i Pomorze z wizytą w stolicy

W programie jak zawsze nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych. Repertuar tradycyjnych pieśni i tańców z regionu Kujaw i Pomorza zaprezentują: Zespół Folklorystyczny „Kujawioki”, Zespół Regionalny „Frantówka”, Kapela Kociewska Burczybas oraz Zespół Kaszubki z Chwaszczyna.

Miłośnicy rękodzieła będą mogli zakupić unikatowe produkty wykonane przez twórców ludowych. Kolorowe stoiska z wyrobami plecionkarskimi, ceramicznymi, drewnianymi, haftem kaszubskim i bobrowiackim oraz pięknymi obrazami na szkle z pewnością zachwycą niejednego konesera sztuki ludowej. 

Dla wszystkich, którzy zapragną stworzyć swoje własne dzieła sztuki, zaplanowano warsztaty ceramiczne, rzeźbiarskie, z wykonywania kwiatów z bibuły oraz malowania na tkaninach elementów tradycyjnego wzornictwa kociewskiego, prowadzone pod okiem twórców ludowych.

O godzinie 18.00 w Ogrodach Instytutu rozpocznie się Potańcówka przy muzyce na żywo. Szaleństwa na parkiecie poprzedzą godzinne warsztaty z tańców regionalnych. 

Podczas wydarzenia o smakołyki kuchni regionalnej zadbają panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy Serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Wstęp wolny!

Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl

Kontakt: promocja@nikidw.edu.pl

Tel: 22 380 98 45

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.

swiatrolnika.info 2023