Talk icon

Informacje

06-05-2022

Autor: Karol Pepliński

Sondaż Social Changes: PiS znów na czele. PSL nie wchodzi

Sondaż

Jak wskazuje sondaż Social Changes, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc. poparcia.

Na dalszych pozycjach są KO – 27 proc. i Polska 2050 – 12 proc. Po 8 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla Konfederacji oraz Lewicy, w obu przypadkach bez zmian. Do Sejmu nie weszłyby: PSL, Kukiz15 i Porozumienie.

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Sondaż Social Changes dla portalu wPolityce.pl wskazuje, że głos na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 27 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, na którą gotowych jest zagłosować 12 proc. ankietowanych, bez zmian w stosunku do poprzedniego badania.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 3 proc. (bez zmian), Kukiz15 z 2-proc. poparciem (bez zmian) oraz Porozumienie z 1 proc. wskazań (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wynosi 54 proc., co oznacza wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1074 osób. 

sondaż sejm

Czytaj też: Sondaż IBRIS: Spore wzrosty i spadki poparcia

PAP/ fot. Kancelaria Sejmu, Rafał Zambrzycki

 

swiatrolnika.info 2023