Talk icon

Informacje

01-04-2022

Autor: Emilia Gromczak

Sondaż: Prowadzenie Zjednoczonej Prawicy, na drugim miejscu KO

sondaż

Sondaż dla wPolityce.pl wykazał, że na Zjednoczoną Prawicę pod koniec marca zagłosowałoby 37 proc. wyborców; na KO – 29 proc.

Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu w wPolityce.pl, na Zjednoczoną Prawicę pod koniec marca zagłosowałoby 37 proc. wyborców; na KO – 29 proc., a na Polskę 2050 – 11 proc. Do Sejmu dostałaby się też Konfederacja (9 proc.) i Lewica (7 proc.). Deklarowana frekwencja to 55 proc. 

Sondaż dla wPolityce.pl

Pod koniec marca ankietowani zostali zapytani, na które ugrupowanie polityczne oddaliby swój głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę. Sondaż wykazał następujące wyniki.

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską –  29 proc. respondentów, a na Polskę 2050  11 proc. Do Sejmu dostałaby się też Konfederacja (9 proc. poparcia) i Lewica (7 proc. poparcia). Natomiast pod progiem wyborczym znalazłoby się PSL z 3 proc. poparcia, Kukiz'15 z 2 proc. i Porozumienie z 1 proc. poparcia.

Sondaż wykazał również głosy, gdyby w wyborach startowała Agrounia. Respondenci zostali też zapytani, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos, jeśli w wyborach startowałaby Agrounia. 36 proc. badanych wskazało wówczas na Zjednoczoną Prawicę; 28 proc. na Koalicję Obywatelską; 10 proc. na Polskę 2050; 8 proc. na Konfederację; 7 proc. na Lewicę; 4 proc. na Agrounię; 3 proc. na PSL; 2 proc. na Kukiz'15 i 1 proc. na Porozumienie.

sondaż wybory

Deklaracje frekwencji 

Na pytanie: "Czy wzięłaby Pani/ wziąłby Pan udział w wyborach do polskiego parlamentu, gdyby odbywały się one w najbliższą niedzielę", "zdecydowanie tak" odpowiedziało 44 proc. badanych, a "raczej tak"  11 proc. Z kolei 18 proc. respondentów powiedziało, że "zdecydowanie nie", i 18 proc. "raczej nie". 9 proc. respondentów odpowiedziało, że "trudno powiedzieć".

Sondaż został zrealizowany metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 25 do 28 marca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1063 osób.

Sprawdź również: Sondaż wPolityce.pl: 45 proc. Polaków przeciw płaceniu kar za Turów

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023