Talk icon

Informacje

23-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Śmiertelny wypadek w Rosiejowie. Motocykl uderzył w ciągnik rolniczy

wypadek

W Rosiejowie motocyklista wjechał w ciągnik rolniczy. Wypadek miał katastrofalny skutek. Młody mężczyzna zmarł na miejscu.

Pojazdy rolnicze na drodze wymagają zachowania szczególnej ostrożności zarówno ze strony ich kierowców jak i innych uczestników ruchu. Chwila nieuwagi doprowadzić może bowiem do tragedii, jak stało się w Rosiejowie, gdzie życie stracił 32– letni motocyklista.

Yamaha uderzyła w traktor. Kierowca bez szans

Śmiertelny wypadek miał miejsce w piątek 19 sierpnia 2022 roku w położonej w województwie świętokrzyskim wsi Rosiejów (gmina Skalbmierz). Przy tej miejscowości przebiega droga wojewódzka numer 783. To właśnie na niej doszło do tragedii, której okoliczności wciąż bada policja.

O godzinie 9:26 do Dyżurnego Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu motocykla Yamaha z ciągnikiem rolniczym Ursus C360. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy strażaków z JRG Kazimierza Wielka, dwa zastępy z OSP Skalbmierz oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

,,Po przybyciu na miejsce zdarzenia w trakcie rozpoznania stwierdzono, że motocykl uderzył w bok ciągnika rolniczego. Pojazdy blokowały jeden pas ruchu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania elektrycznego w pojazdach i udzieleniu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM). W wyniku odniesionych obrażeń lekarz ZRM stwierdził zgon motocyklisty. Po wykonaniu wszystkich czynności dochodzeniowych przeprowadzonych przez Policję pojazdy usunięto z jezdni aby nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników” – poinformował mł. kpt. Boksa Piotr z JRG Kazimierza Wielka.

wypadek

Wypadek, którego można było uniknąć?

Choć policja nadal bada okoliczności zdarzenia, wiadomo, że w czasie, gdy zdarzył się wypadek 38– letni kierowca ciągnika rolniczego wykonywał manewr skrętu w lewo, próbując zjechał na pole. 32– letni motocyklista był wówczas w trakcie wyprzedzania traktora i w wyniku skrętu jadącego przed nim pojazdu uderzył w jego bok. Funkcjonariusze policji ustalili, iż kierowca ciągnika poprawnie użył kierunkowskazu podczas przystępowania do manewru.

Niezależnie od tego, kto ponosi winę za zdarzenie, motocyklista przypłacił ten niefortunny zbieg okoliczności życiem. Pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji nie udało się bowiem go uratować. Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami i wystarczy chwila, by doszło do tragedii, stąd tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów.

Czytaj również:Ciągnik rolniczy potrącił dziecko. Kierowca uciekł z miejsca wypadku

GOV /Tygodnik-rolniczy /fot. GOV, KPPSP Kazimiera Wielka

swiatrolnika.info 2022