O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Śmiertelny wypadek w powiecie tarnowskim. Traktor przygniótł rolnika

Traktor

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku w Jodłówce Tuchowskiej (Małopolskie), w którym zginął przygnieciony przez traktor 73-latek.

Kierowca pokonując strome wzniesienie zjechał z drogi, co spowodowało przewrócenie się traktora do góry kołami i przygniecenie mężczyzny. Na miejscu mężczyźnie próbowali pomagać sąsiedzi. Byli też ratownicy medyczni, OSP i PSP oraz lekarz, który stwierdził zgon.

Traktor przygniótł 73-latka

,,Ciało 73-latka zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala, a pojazd odholowany na parking, by przeprowadzić szczegółowe jego oględziny" – poinformowała w piątek policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem.

,,Dokładne przyczyny i okoliczności ustalamy. To była wąska, kręta, gminna droga o dużym nachyleniu. Może mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem" – powiedział PAP oficer prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Według wstępnych ustaleń, 73-letni mieszkaniec Jodłówki Tuchowskiej jadąc traktorem domowej produkcji zjechał z drogi i stoczył się ze skarpy. Traktor wywrócił się do góry kołami i przygniótł mężczyznę.

traktor

Tragiczny wypadek w Przybyszewie. Kombajn przygniótł 30-latka

PAP /fot.KMP w Tarnowie

swiatrolnika.info 2023