Talk icon

Informacje

04-02-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Słoń Leon obchodzi 21. urodziny. W stołecznym zoo czekało wiele atrakcji

Słoń Leon

Największy mieszkaniec stołecznego ZOO obchodzi w piątek urodziny. Słoń Leon skończył 21 lat. Życzenia dla solenizanta opublikowało na swoim fb stołeczne ZOO.

Leon obchodzi 21 lat. W dniu urodzin opiekunowie przygotowali wiele atrakcji. O godzinie 11 na Fb ogrodu zoologicznego rozpocznie się transmisja z Leonem w roli głównej. Zostanie mu wręczony specjalny tort urodzinowy, a widzowie będą mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez stołeczny zwierzyniec. Wiele ciekawostek o swoim podopiecznym zdradzi opiekunka słoniowego solenizanta.

Słoń Leon obchodzi 21 urodziny 

Leon to największy mieszkaniec ZOO. Jest jedynym samcem w warszawski stadzie słoni. Urodził się w 2001 roku w ZOO w Tel Awiwie skąd po dwóch latach przyjechał do Warszawy. Towarzyszą mu dwie dwudziestolatki – Buba i Fryderyka. Marzeniem pracowników ZOO jest małe słoniątko i powtórzenie sukcesu hodowlanego z 1937 roku, kiedy to przyszła na świat Tuzinka, czyli jedyny jak dotąd słoń urodzony w polskim ZOO. Jak informuje ogród zoologiczny Leon jest potwornym łakomczuchem, co mu niezwykle pomaga przy treningach medycznych, gdyż za smakowitą marchewkę jest w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowaną komendę.Słoń_Leon_urodziny.jpg

Życzenia dla solenizanta

Słoń Leon obchodzi w piatek 21 urodziny. Życzenia dla solenizanta opublikowało na swoim fb stołeczne ZOO.

"Leosiu, życzymy Ci wszystkiego najwspanialszego, dużo słoniowych przysmaków i wspaniałych wzbogaceń!" – napisał ogród zoologiczny.

W dniu urodzin opiekunowie przygotowali wiele atrakcji. O godzinie 11 na Fb ogrodu zoologicznego rozpocznie się transmisja z Leonem w roli głównej. Zostanie mu wręczony specjalny tort urodzinowy, a widzowie będą mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez stołeczny zwierzyniec. Wiele ciekawostek o swoim podopiecznym zdradzi opiekunka słoniowego solenizanta – Ola.

W zeszłym roku Warszawski Ogród Zoologiczny we współpracy z DobreKonopie.pl rozpoczął projekt, w czasie którego sprawdzi wpływ olejków CBD z konopi siewnych na redukcję stresu u zwierząt. Na początek programem zostanie objęta młoda słonica – Frania.

 

 

Posted by Warszawskie ZOO on Friday, February 4, 2022

Czytaj także: Sinice przyczyną tajemniczego masowego wymierania słoni

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2022