Talk icon

Informacje

15-04-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Skandaliczny protest PETA. Posąg Jezusa z płetwami przed katedrą

PETA

W czwartek w Kolonii odbył się protest organizacji PETA, na której postawiono figurę przedstawiającą ukrzyżowanego Jezusa, który zamiast nóg miał płetwy.

„Ukrzyżowany Jezus” na placu przed dworcem kolejowym w Kolonii symbolizował cierpienie zwierząt związane z jedzeniem ryb w Wielki Piątek. Jezus zamiast nóg miał płetwy i nagi tors. Organizacja zażądała, aby koniec Wielkiego Postu został wykorzystany do przejścia na wegański tryb życia.

Skandaliczny protest w Niemczech

Znaki z napisami typu „Cierpię i umieram za twoje żywieniowe grzechy” podkreślały przesłanie. Aby pokazać alternatywy, organizacja praw zwierząt rozprowadziła również próbki wegańskich „ryb” z Unfished.

„Wielki Piątek to dobra okazja do zmiany nawyków i usunięcia z talerzy ryb lub części innych zabitych stworzeń” – mówi Jens Vogt, koordynator akcji w PETA. „Apelujemy do wszystkich ludzi o konsekwentne wdrażanie chrześcijańskich wartości miłosierdzia nawet po Wielkim Poście i wykorzystanie Wielkiego Piątku jako startu w życie wolne od cierpienia zwierząt”.

„Że Jezus na krzyżu ma płetwy. Dlaczego ma płetwy?” – mówi starsza pani w katedrze w Kolonii w kierunku swojego towarzysza. Krótko przed Wielkanocą, ten widok naprawdę wywołał niedowierzanie.

Wyraźne żądanie PETA: Więcej ludzi powinno żyć weganami

Wraz z kampanią PETA domaga się, aby koniec Wielkiego Postu wykorzystano do przejścia na „współczujące” życie i wegańskiego jedzenia. Aby pokazać alternatywy, organizacja praw zwierząt rozprowadziła również próbki wegańskich „ryb” z Unfished.

„Wielki Piątek to dobra okazja do zmiany nawyków i usunięcia z talerzy ryb lub części innych zabitych stworzeń” – mówi Jens Vogt, koordynator akcji.

„Apelujemy do wszystkich ludzi o konsekwentne wdrażanie chrześcijańskich wartości miłosierdzia nawet po Wielkim Poście i wykorzystanie Wielkiego Piątku jako startu w życie wolne od cierpienia zwierząt” – dodają protestujący.

PETA została założona w 1980 roku i jest największą na świecie organizacją praw zwierząt z ponad pięcioma milionami zwolenników. Organizacja angażuje się w różne cele związane z dobrostanem zwierząt.

Czytaj również: „Dziecko” na grillu! Chora akcja aktywistów PETA promujących weganizm

Mainpost.de /fot.twitter

swiatrolnika.info 2022