O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Sezon gruszkowy rusza pełną parą. Chiny chcą rozszerzyć eksport

sezon gruszkowy

Sezon gruszkowy w Chinach ruszył już oficjalnie. Hebei jest jednym z głównych obszarów produkcji gruszek eksportowych.

W Chinach nastał czas na gruszki. W pierwszej połowie tego roku warunki sprzedaży gruszek Hebei były dość dobre, ale od marca cena zaczęła rosnąć, ponieważ ilość pozostawiona w magazynie zaczęła się kończyć. Właściciele z zapasami w magazynie mogli odzyskać inwestycję.

Sezon gruszkowy w Chinach

Hebei Gaoma Trade jest firmą, która osiada duży sad gruszowy o powierzchni ponad 333 ha w hrabstwie Zhao, Hebei. Dostępnę są tam różne gruszki m.in. gruszki Crown, gruszki chińskie białe, gruszki Snowflake, gruszki Green Jade, gruszki White Jade czy też gruszki Round Yellow. Xie Xiaowei z Hebei Gaoma Trade Co. wskazuje, że całkowita wielkość produkcji gruszek Hebei spadła w tym roku. Wynika to głównie z tego, że cena gruszek w zeszłym roku była niska, a wielu rolników straciło wiarę w gruszki, więc zdecydowali się uprawiać inne owoce lub po prostu porzucić sady gruszowe. Rolnicy posunęli się tak daleko, że wycinali grusze i przestawiali się na bardziej ekonomiczne uprawy, dlatego ogólna wielkość produkcji gruszek spadła.

Sezon gruszkowy jeśli chodzi o sprzedaż starych owoców dobiega końca. Cena skupu gruszek Crown spadła 11 lipca 2022 roku. Cena zakupu spadła z 2,8 juana [0,42 USD] do około 2 juanów [0,30 USD]. W niektórych przypadkach cena zakupu spadła nawet poniżej 2 juanów. Ten trend cenowy jest bardzo podobny do ceny gruszek Green Jade, która nagle spadła.

sezon gruszkowy Chiny

Plany eksportowe

Jeśli chodzi o eksport w przyszłości, to Pan Xie mówi o rozszerzeniu kanałów eksportowych. Gruszki Hebei trafiają głównie do Azji Południowo-Wschodniej. Jak narazie sezon gruszkowy ruszył, dlatego cena jest wysoka. Rozwój rynku w ciągu najbliższych dni prawdopodobnie doprowadzi do spadku cen, co może zachęcić konsumentów z innych krajów. Xie wykazuje nadzieję na dalsze rozszerzanie naszych kanałów eksportowych, aby jeszcze więcej konsumentów mogło cieszyć się najwyższej jakości gruszkami chińskimi. 

Przeczytaj też: Polscy sadownicy stawiają na eksport gruszek. Wyraźna zmiana trendów?

polskiesadownictwo.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023