Talk icon

Informacje

05-11-2022

Autor: Świat Rolnika

"Rzeczpospolita": Drożyzna uderzyła nawet w polskie hotelarstwo

Drożyzna hotelarstwo

"Rzeczpospolitej" przekazała, że drożyzna uderzyła również w polskie hotelarstwo, a świąteczne i noworoczne pobyty będą droższe od 20 do 40 proc.

Aż 92 proc. hoteli i obiektów wypoczynkowych miało obłożenie na grudzień poniżej 30 proc. Dziennik wskazuje, że część obiektów może się zamknąć na zimę. Cena za nocleg w zdecydowanej większości zależy bowiem od kosztów, jakie ponosi hotel, czyli w głównej mierze kosztów towarów i usług, żywności, wynagrodzeń, gazu i energii elektrycznej.

Drożyzna uderzyła w hotelarstwo

"Rzeczpospolita" podaje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród hotelarzy na początku października przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Według tych danych drożyzna mocno uderzyła w polskie hotelarstwo, a aż 92 proc. hoteli i obiektów wypoczynkowych miało obłożenie na grudzień poniżej 30 proc.

,,Oznacza to, że Polacy, przynajmniej na razie, wstrzymują się z rezerwacjami na okres świąteczno-noworoczny" – mówi, cytowany przez "Rzeczpospolitą", sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński.

,,Mocno wierzymy, że sytuacja się polepszy, ale dzisiaj nie wygląda dobrze. Dochodzą do nas sygnały, że są obiekty, które podjęły decyzję o zamknięciu na czas zimy" – dodaje.

Jego zdaniem nie ulega wątpliwości, że w tym roku w hotelach będzie drożej niż rok temu. Dodaje, że cena za nocleg w zdecydowanej większości zależy od kosztów, jakie ponosi hotel, czyli w głównej mierze kosztów towarów i usług, żywności, wynagrodzeń, gazu i energii elektrycznej.

,,Wszyscy doświadczamy teraz dynamicznego wzrostu cen w każdym obszarze. Wyniki naszej ankiety są pod tym względem przerażające" – wskazuje.

Drożyzna hotelarstwo

Czytaj też: CBOS: Drożyzna przeraża Polaków! Mniej boją się nawet wojny

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2022