Talk icon

Informacje

27-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

"Rzeczpospolita": Cukier znikł, bo spanikowani klienci kupowali na zapas

cukier

"Rzeczpospolita" pisze w środę, że cukier znikł z dyskontów, ponieważ spanikowani klienci kupują na zapas, bojąc się wzrostu cen.

"Rzeczpospolita" piszew w środę, że cukru w Europie obfitość, ale nad Wisłą półki puste. Cytowany przez "Rz" Marcin Lechowski, prezes Nordzucker Polska zapewnia, że wszystkie dostawy do kontraktowych klientów spółki, w tym do sieci handlowych są realizowane bez zakłóceń, po cenach zakontraktowanych w ubiegłym roku. 

"Rzeczpospolita": Cukier znikł, bo spanikowani klienci kupowali na zapas

"W dyskontach brakuje cukru, bo spanikowani klienci kupują na zapas, bojąc się wzrostu cen. Na dodatek muszą rywalizować o niego z właścicielami małych sklepów" – pisze w środę "Rzeczpospolita".

"Choć cukier znika błyskawicznie z półek, to w rzeczywistości nie brakuje go ani w Polsce, ani na rynku unijnym. Nie został też po cichu wyeksportowany. Klienci rzucili się na zakupy z nakręcającej się obawy przed jego brakiem"  – pisze w środę "Rz".

Gazeta, przytaczając słowa handlowców pisze, że za mało czasu upłynęło od ostatniej paniki na początku lockdownu w 2020 r., by zapomnieć o stresie związanym z niedoborami towarów i zaznacza, że w tanich sieciach handlowych cukier masowo kupują też właściciele małych sklepów, dla których jest tam taniej, niż w hurtowniach.

"Rzeczpospolita" zaznacza, że choć klienci w nerwowej atmosferze wykupują cukier ze sklepów, to wcale go nie brakuje.

"W Europie jest 1,9 mln ton zapasów. A Polska zaliczyła wyjątkowo udany sezon produkcji z wynikiem o 340 tys. ton lepszym niż przed rokiem" – czytamy.

"Wszystkie dostawy do kontraktowych klientów spółki, w tym do sieci handlowych są realizowane bez zakłóceń, po cenach zakontraktowanych w ubiegłym roku" – zapewnia cytowany przez "Rz" Marcin Lechowski, prezes Nordzucker Polska.

cukier Rzeczpospolita

Sprawdź też: Ardanowski: Polskiego cukru na pewno nie zabraknie w sklepach

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023