O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

31-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Rumunia: Chciała zrobić sobie selfie. Niedźwiedź postanowił zaatakować

Niedźwiedź

W Rumunii niedźwiedź brunatny zaatakował turystkę, która chciała zrobić sobie ze zwierzęciem selfie. Nagranie zostało udostępnione na TikToku.

Użytkownik aplikacji TikTok opublikował film przedstawiający turystę próbującego zrobić zdjęcie z niedźwiedziem. Obecnie nie jest już widoczny na osobistej stronie mężczyzny, ale jest dostępny w innych sieciach społecznościowych. Opublikowany film przedstawia kobietę zauważającą niedźwiedzia na poboczu ruchliwej leśnej drogi.

Niedźwiedź się przestraszył

Turystka postanowiła podejść bardzo blisko zwierzęcia, aby zrobić sobie z nim selfie. Zwierzę zaatakowało kobietę, która w ostatniej chwili wyskoczyła i natychmiast pobiegła do samochodu.

„Niedźwiedź to dzikie zwierzę chronione prawem, a nie domowy pupil” – skomentował dla stacji LADbible Costel Alexe, były rumuński minister środowiska.

„Jeszcze raz podkreślam: niedźwiedź, który skosztował herbatników i płatków śniadaniowych czuje, że w ten sposób może zdobywać pożywienie. Przez to już nigdy nie będzie w stanie przystosować się do życia w lesie” – dodał.

Nieodpowiedzialnie zachowała się również grupa turystów na pikniku w lesie. W Internecie krąży zdjęcie przedstawiające czarnego niedźwiedzia siedzącego na stole z rozbawionymi młodymi ludźmi. Sytuacja mogła się dla nich skończyć tragicznie. Turyści bardzo często nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przypadku spotkania dzikich zwierząt.

Niedźwiedź

Czytaj również: Niedźwiedź zwabiony pizzą. Lekkomyślne zachowanie kamerzysty

WP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023