Talk icon

Informacje

06-04-2022

Autor: Jacek Podgórski

Rosyjscy żołnierze zgwałcili ukraińskie dziewczynki

Rosyjscy żołnierze zgwałcili dwie ukraińskie dziewczynki

Podczas okupacji okolic Iwankowa w obwodzie kijowskim rosyjscy żołnierze zgwałcili dwie siostry w wieku 15-16 lat.

Miejski szpital jest pełen rannych, a bomba kasetowa zabiła 12-letniego chłopca – podała stacja ITV, powołując się na mieszkańców wyzwolonego po 35 dniach rosyjskiej okupacji miasta. Regularnie atakowani są cywile

Rosyjscy żołnierze to gwałciciele

Gdy żołnierze rosyjscy wycofali się z obrzeży Kijowa, Iwanków został odbity przez siły ukraińskie. Wojskowi inżynierowie na powrót połączyli leżące na północny zachód od ukraińskiej stolicy miasto z pozostałą częścią kraju, stawiając most pontonowy, a relacje mieszkańców z czasu okupacji wstrząsnęły opinią publiczną.

„W jednej wsi był przypadek, że zgwałcono dwie siostry, dziewczyny w wieku 15 i 16 lat, dzieci (…) Kobiety wyciągano za włosy z ich piwnic, by mogli je maltretować. Dziewczyny zaczęły obcinać włosy na krótko, żeby być mniej atrakcyjne, by nikt na nie już nie patrzył” – powiedziała zastępczyni mera Iwankowa Maryna Bezczastna.

Mieszkająca w mieście Elena Koropad powiedziała ITV, że jej 12-letni syn Artem zginął od ran odniesionych w wyniku wybuchu fragmentu użytej przez rosyjskie wojsko bomby kasetowej. Do eksplozji doszło, gdy rodzina próbowała uciec spod ostrzału.

Iwankowski szpital jest pełen osób rannych w bombardowaniach, ostrzałach i od min. Placówka otrzymała teraz świeże zapasy medyczne po ponad miesiącu pracy w bardzo trudnych warunkach. „Pracowaliśmy bez prądu, bez wody” – powiedział ITV jeden z chirurgów.

Rosyjscy żołnierze wywożą ukraińskie dzieci do Rosji

Trwa przymusowe wywożenie dzieci z Ukrainy do Rosji – zaalarmowano w komunikacie. Z jednej z placówek medycznych w Mariupolu rosyjscy żołnierze przymusowo wywieźli 12 dzieci, które były tam leczone. Do Sarańska w Rosji z Mariupola na siłę wywieziono matkę z domu zastępczego wraz z ośmiorgiem dzieci będącymi pod jej opieką, trojgiem własnych dzieci i trojgiem dzieci zaadoptowanych.

Co najmniej 167 dzieci zginęło, a 279 zostało rannych wskutek agresji Rosji na Ukrainie – podało w środę biuro prokuratora generalnego Ukrainy. Te szacunki nie są ostateczne - trwa uściślanie danych w miejscach aktywnych działań bojowych. Biuro prokuratora generalnego podkreśla, że najwięcej dzieci ucierpiało w wyniku rosyjskiej agresji w obwodzie kijowskim, donieckim i charkowskim. Europa stoi dziś przed ważnymi wyborami.

Czytaj także: Rosjanie zabili 167 dzieci. Ranili niemal 300 najmłodszych

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023