Talk icon

Informacje

31-05-2022

Autor: Jacek Podgórski

Rosyjscy żołnierze jedzą ukraińskie psy. W armii brakuje żywności

rosyjscy żołnierze

Wskutek problemów z zaopatrzeniem w żywność rosyjscy żołnierze zaczęli jeść psy – podała we wtorek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Ukraińcy powoływali się na przechwyconą rozmowę żołnierza rosyjskiej armii. To nie pierwszy raz, gdy do opinii publicznej trafiają informacje dotyczące złego zaopatrzenia żywnościowego rosyjskiej armii. Wcześniej informowano o wydawaniu żołnierzom przeterminowanych racji żywnościowych.

Rosysjcy żołnierze jedzą psy

"Jest ch...wo, dostajemy od Ukraińców wp...dol, nie mamy co jeść. Dziś zjedliśmy Yorkshire teriera" – napisał rosyjski żołnierz przebywający w okupowanym przez Rosję obwodzie chersońskim (https://t.me/SBUkr/4353).

Jego zdaniem "w wojsku nie działa logistyka, przez co towarów nie da się dostarczyć". Mężczyzna poprosił rozmówcę o pożyczkę na zakup jedzenia. 

Rosjanie jedzą racje sprzed... siedmiu lat

Jak donosi strona ukraińska, rosyjscy żołnierze są zmuszeni spożywać racje żywnościowe, które już kilka lat temu straciły przydatność do spożycia. 

"Okupantów karmią przeterminowanymi o siedem lat racjami żywnościowymi" – napisał w komunikatorze Telegram doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko. Wojna na Ukrainie ma istotne gospodarcze i finansowe konsekwencje oddziałujące głównie w trzech dziedzinach: energii, wymiany handlowej i sektora finansowego.

Przedstawiciel MSW opublikował nagranie, na którym widać jak ukraiński żołnierz wyciąga z kartonu pudełka zawierające racje żywnościowe. Na pudełkach widnieje napis "Wojentorg" - tak nazywa się firma, która jest dostawcą usług dla ministerstwa obrony Rosji. Data ważności zamieszczona z tyłu pudełka to 2015 rok.

"Rosyjscy żołnierze - zwracam się do was i do waszych matek. Jakimi debilami muszą być wasi generałowie, by wyposażać swoją armię przeterminowanymi racjami? Teraz jest luty 2022 roku! Jesteście na Ukrainie. Giniecie na Ukrainie nie wiadomo za co i jeszcze, k****, dają wam te przeterminowane racje" – mówi zbulwersowany żołnierz na nagraniu.

Czytaj także: Żołnierze Putina jedzą racje żywnościowe przeterminowane o… 7 lat

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023