O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

04-05-2022

Autor: Emilia Gromczak

Rosjanie zniszczyli zboże, które wyżywiłoby 300 tys. ludzi na rok

zboże

We wtorek szef władz obwodowych Serhij Hajdaj poinformował na Telegramie, że w mieście Rubiżnem Rosjanie niszczą zboże.

Jak podał Hajdaj, wojska rosyjskie ostrzelały elewator w mieście Rubiżne w obwodzie ługańskim. Zniszczyli zboża, które wystarczyłyby 300 tys. ludzi na rok. Bomby zrzucono na przedsiębiorstwo rolne Golden AGRO, niszcząc 17 tys. t pszenicy i 8,7 tys. t słonecznika.

Bomby lotniczne zniszczyły zboże

Szef władz obwodowych Serhij Hajdaj poinformował na Telegramie o bombardowaniu elewatora przez Rosjan w mieście Rubiżnem.  Według relacji wojska rosyjskie ostrzelały elewator w mieście Rubiżne w obwodzie ługańskim, niszcząc zboże, które wystarczyłoby 300 tys. ludzi na rok

Jak podkreślił, siły rosyjskie zrzuciły na przedsiębiorstwo rolne Golden AGRO bomby lotnicze o dużej sile, niszcząc wszystko, co tam się znajdowało. Powiedział, że chodzi o 17 tys. ton pszenicy i 8,7 tys. ton słonecznika.

„Spłonęła taka ilość ziarna, jaką w ciągu roku można by nakarmić 300 tys. ludzi. A jednorazowo – mniej więcej 120 mln ludzi. Raszyści (Rosjanie) chcą doprowadzić do głodu w obwodzie ługańskim” – napisał Hajdaj. 

zboże zniszczenie

Rosjanie okradają ukraińskich rolników

W kwietniu informowaliśmy również, że Rosjanie wywożą zboże z Ukrainy. Agronews.ua donosił, że rosyjscy najeźdźcy kradną zboża przechowywane w magazynach na okupowanych terytoriach Chersoniu i Zaporożu. Pod koniec miesiąca 60 t zboża i ciężarówkę odebrano rolnikom w obwodzie zaporoskim. Analitycy przewidują, że wojna spowoduje spadek produkcji dobra, jakim jest zboże o 30-55%, w zależności od uprawy. Porty są w dużej mierze zamknięte, rolnicy rozważają również przejście na uprawy bardziej odpowiednie do konsumpcji lokalnej niż na eksport. Nawet na tak wczesnym etapie wegetacji sytuacja wygląda fatalnie.

Sprawdź również: Rosjanie ostrzeliwują Donbas. Żołnierze kradną rolnikom zboże

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023