Talk icon

Informacje

21-05-2022

Autor: Świat Rolnika

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo na Ukrainie i zabili pracowników

polskie gospodarstwo

To już 87. dzień wojny na Ukrainie. Rosjanie dokonują zniszczeń na niespotykaną skalę. Najeźdźcy zajęli również polskie gospodarstwo, należące do rodziny hodowcy Szczepana Wójcika.

Większość ukraińskich pracowników udało się uratować i przetransportować bezpiecznie do Polski, ale niestety agresorzy zabili pozostałych podczas ataku artyleryjskiego. Następnie wojska Putina zajęły teren i utworzyły tam bazę. Teraz miejsce przejęły wojska ukraińskie.

Polskie gospodarstwo zniszczone przez Rosjan

Polskie gospodarstwo należało do rodziny hodowcy norek i prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepana Wójcika. Jak tłumaczy Wójcik, wojska najpierw zbombardowały teren, zabijając pozostałych na miejscu pracowników, a następnie utworzyły tam swoją bazę.

,,Była to ferma norek zakupiona kilka lat temu przez moją rodzinę. Pracowało tam około 80 osób, wielu udało się ewakuować do Polski w pierwszych dniach . Ci, którzy chcieli zostać, zginęli w lutym, gdy Rosjanie rozpoczęli ostrzał artyleryjski gospodarstwa. Ostatnie informacje mieliśmy z początku marca. Wtedy też otrzymaliśmy zdjęcia zniszczeń. Później informacje urwały się i nie wiedzieliśmy nic co tam się dzieje” – opisuje Szczepan Wójcik.

,,Teraz zobaczyliśmy na filmie opublikowanym przez UA, że bazę zrobili tam Rosjanie. Nic dziwnego, była tam pełna infrastruktura, media, woda, prąd, budynki socjalne dla pracowników, kuchnia etc... O zniszczeniu obiektu dowiedzieliśmy się z tego filmu. Przesłał go nam nasz ukraiński przyjaciel, współpracownik pisząc "zobaczcie, nasza ferma". Wartość gospodarstwa że zwierzętami to 12 milionów euro” – dodaje Wójcik.

Bestialstwo rosyjskich okupantów skomentował również Marek Miśko, członek fundacji Polska Ziemia.

,,Porażające! gospodarstwo rodzinne Szczepana Wójcika na Ukrainie zrównane z ziemią. Zajęty przez ruskich okupantów teren został zbombardowany przez wojska UA. Bandyci wybici do nogi. Wcześniej zabili cywilnych pracowników. Putin merda!” – skomentował na swoim Twitterze.

polskie gospodarstwoCzytaj też: Rosjanie zniszczyli bank roślinnych zasobów genowych. Chronili go nawet naziści

 

swiatrolnika.info 2023