Talk icon

Informacje

06-04-2022

Autor: Jacek Podgórski

Rosjanie zabili 167 dzieci. Ranili niemal 300 najmłodszych

rosjanie zabijają dzieci

Rosjanie podczas agresji na Ukrainę nie liczą się z życiem cywili. W wyniku ich ataków śmierć poniosło 167 dzieci, a 270 zostały rannych. 

Co najmniej 167 dzieci zginęło, a 279 zostało rannych wskutek agresji Rosji na Ukrainie – podało w środę biuro prokuratora generalnego Ukrainy. Te szacunki nie są ostateczne - trwa uściślanie danych w miejscach aktywnych działań bojowych. Biuro prokuratora generalnego podkreśla, że najwięcej dzieci ucierpiało w wyniku rosyjskiej agresji w obwodzie kijowskim, donieckim i charkowskim. Europa stoi dziś przed ważnymi wyborami

Rosjanie wywożą ukraińskie dzieci do Rosji

Trwa przymusowe wywożenie dzieci z Ukrainy do Rosji – zaalarmowano w komunikacie. Z jednej z placówek medycznych w Mariupolu rosyjscy żołnierze przymusowo wywieźli 12 dzieci, które były tam leczone. Do Sarańska w Rosji z Mariupola na siłę wywieziono matkę z domu zastępczego wraz z ośmiorgiem dzieci będącymi pod jej opieką, trojgiem własnych dzieci i trojgiem dzieci zaadoptowanych.

Mały Sasza nie żyje

Ukraiński portal Obozrevatel napisał we wtorek wieczorem o znalezieniu zwłok czteroletniego Saszy, który wypadł z łodzi podczas ewakuacji. Chłopiec wraz z bliskimi uciekał przez rzekę Dniepr z zablokowanego przez Rosjan rejonu wyszogrodzkiego w obwodzie kijowskim. Łódź przewróciła się po ostrzale ze strony najeźdźców.
O znalezieniu ciała dziecka poinformowała jego matka na Instagramie Obozrevatel podaje, że chłopiec zmarł w wyniku zachłyśnięcia się wodą. 10 marca Saszko wraz z babcią i sześcioma innymi osobami próbowali przeprawić się przez Dniepr. Babcia chłopca po ostrzale łodzi utonęła, a chłopca, który miał na sobie kamizelkę ratunkową, zaczęto poszukiwać.

Rosjanie strzelają do cywilów ratujących bliskich

W Borodziance w obwodzie kijowskim Rosjanie stzrelali do ludzi, chcących ratować sąsiadów spod gruzów ostrzelanych budynków.

Taką informację podał w środę Heorhij Jerko z lokalnych władz. W wyniku ostrzałów bloków mieszkalnych ludzie zostali żywcem pogrzebani w piwnicach. Borodzianka, liczące kilkanaście tysięcy mieszkańców miasto w obwodzie kijowskim, zostało odbite przez ukraińskie siły z rąk rosyjskich wojsk pięć dni temu. Za podjęcie działań wojennych przeciw Ukrainie na Rosję nakładane są coraz to nowe sankcje.

Czytaj także: Rosyjscy żołnierze strzelali do ludzi chcących ratować sąsiadów spod gruzów

PAP/ fot. Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

swiatrolnika.info 2023