Talk icon

Informacje

29-04-2022

Autor: Michał Rybka

Rosjanie wykorzystują delfiny do działań bojowych

delfiny

Rumuńskie media donoszą, że rosyjska armia na Morzu Czarnym zaczęła szkolić i wykorzystywać delfiny do swoich operacji wojskowych.

Według dziennika “Ziare” wykonane w ostatnim czasie przez Amerykanów zdjęcia satelitarne pokazują, że Rosjanie umieścili w swojej bazie morskiej w Sewastopolu, na zaanektowanym Krymie, ssaki morskie szkolone do walki.

Rosjanie używają inteligencji delfinów do swoich niecnych celów

Delfiny mają być według ekspertów wojskowych przygotowane do działań służących ochronie rosyjskiej floty przed ewentualnym atakiem okrętów podwodnych wroga.

Media w Rumunii odnotowują, że wspomniane saki morskie wyposażone w uprzęże z kamerami monitorującymi mogą być pomocne nie tylko w obronie marynarki wojennej, ale też w wydobywaniu przedmiotów lub w celu odstraszania nurków przeciwnika.

delfiny

Delfiny wykorzystywane przez amerykańską marynarkę wojenną

“Ziare” przypomniał, że Rosja w przeszłości już trenowała delfiny do celów militarnych i dodał, że w 2013 r. znaczna liczba tych okazów opuściła szkolenia na Morzu Czarnym, “prawdopodobnie z powodu udania się na gody”.

Jak się okazuje, nie tylko Rosja w swojej historii wykorzystywała ssaki morskie do celów militarnych. Portal CNN podaje, że od lat 60-tych ubiegłego wieku jednym z najbardziej strzeżonych programów militarnych Stanów Zjednoczonych był program dotyczący wykorzystania ssaków morskich do celów wojskowych. Amerykanie, a dokładniej amerykańska flota przeprowadzała doświadczenia z użyciem lwów morskich oraz delfinów. Te morskie stworzenia wykorzystywane były m.in. w misjach w Wietnamie i Zatoce Perskiej i ostatnio podczas wojny w Iraku. Uczestniczyły one przy transporcie statków pomocy humanitarnej.

Czytaj także: Kolejne zbrodnie wojenne Rosjan. Bydło spalone żywcem

źródła: PAP/ fot. pixabay
 
 
 

swiatrolnika.info 2022