Talk icon

Informacje

26-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Rosjanie nadal kradną zboże. Pokazują to zdjęcia satelitarne 

Rosjanie

Nowe zdjęcia satelitarne portu w okupowanym Sewastopolu pokazują, że Rosjanie w dalszym ciągu kradną zboże w ogromnych ilościach.

Informację tę przekazał CNN, pokazując zdjęcia firmy satelitarnej Maxar Technologies, na których widać dwie rosyjskie ciężarówki do przewozu ładunków suchych, Matros Pozynych i Matros Kishka, zacumowane obok czegoś w rodzaju spichlerzy i załadowane zbożem. Od początku wojny wywieziono z okupowanych terytoriów do Rosji i na Krym od 400 do 500 tys. ton zboża w celu dalszej odsprzedaży.

Zdjęcia satelitarne pokazują skalę kradzieży Rosjan

Zdjęcia z 19 i 21 maja pokazują dwie rosyjskie ciężarówki do przewozu ładunków suchych, Matros Pozynych i Matros Kishka, zacumowane obok czegoś w rodzaju spichlerzy i załadowane zbożem.

Jak tłumaczy kanał, skoro sam okupowany Krym produkuje niewiele zboża (w przeciwieństwie do obwodów chersońskiego i zaporoskiego, które częściowo okupują Rosjanie), jest to prawdopodobnie skradzione ziarno ukraińskie.

Rosjanie

Rosjanie kradną ukraińskie zboże na potęgę

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Rosjanie wywieźli z okupowanych terytoriów do Rosji i na Krym od 400 do 500 tys. ton zboża w celu dalszej odsprzedaży.

Informację przekazał ukraiński minister rolnictwa Mykoła Solski cytowany przez portal informacyjny RBK.

"Widzimy, że w kierunku Krymu wysyłają w sposób zorganizowany około 400-500 tys. ton zboża. To poważny interes, nad którym pieczę sprawują ludzie wyższej rangi: pracownicy służb specjalnych kraju agresora, wojskowi oraz różni oszuści (...)" – podkreślił minister. 

Zauważył też, że skradzione zboże jest wywożone z Krymu do Rosji. Poinformował przy okazji, że ukraińskie organy ścigania rejestrują i prowadzą ewidencję handlowców zaangażowanych w ten proceder. Wszystkie fakty naruszenia ukraińskiego ustawodawstwa są następnie przekazywane do prokuratury.

Czytaj też: KE: Rosjanie celowo niszczą ukraińskie magazyny żywności

agronews.ua/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023