Talk icon

Informacje

22-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Rosjanie celowo zniszczyli ponad 130 hektarów pól zbożowych

Rosjanie

Wczoraj w nocy Rosjanie przeprowadzili zmasowany ostrzał w obwodzie charkowskim. Zniszczonych zostało wiele budynków i dziesiątki hektarów pól zbożowych.

Informację tę przekazał szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Oleg Sinegubow. W gminie Złoczów od ostrzału zapaliły się od razu 2 pola na powierzchni 60 hektarów. Dzięki pracy ratowników i rolników pożar nie rozprzestrzenił się na kolejne 66 hektarów pszenicy. W sumie wróg zniszczył już ponad 130 hektarów upraw zbożowych w obwodzie charkowskim

Zmasowany ostrzał okupanta zniszczył pola zbożowe

W wyniku zmasowanego ostrzału zniszczone zostały budynki mieszkalne, handlowe oraz wybuchło wiele pożarów na polach zbożowych.

„Rosjanie celowo ostrzeliwują pola z dojrzałą pszenicą, w wyniku czego wybuchają pożary i żniwa zostają zniszczone. W rejonach Czugujów i Bogoduhów spłonęły pola. W gminie Złoczów od ostrzału zapaliły się od razu 2 pola na powierzchni 60 hektarów. Dzięki pracy ratowników i rolników pożar nie rozprzestrzenił się na kolejne 66 hektarów pszenicy. W sumie wróg zniszczył już ponad 130 hektarów upraw zbożowych w obwodzie charkowskim – powiedział Oleg Synegubow.

W ciągu dnia w wyniku ostrzału przez okupantów w obwodzie charkowskim zginęło 4 cywilów, a 11 zostało rannych.

Rosjanie

Rosjanie bombardują kolejne gospodarstwa rolne

Wieczorem 16 lipca podczas nalotu wojska rosyjskie uderzyły w jedną z ukraińskich wsi z Obwodu Czerkaskiego i ostrzelali rakietami tamtejsze gospodarstwo rolne.

W ostatnich tygodniach opublikowano wiele doniesień o rosyjskich żołnierzach, którzy najpierw grabili prywatne domy na Ukrainie, a potem zaczęli kraść sprzęt rolniczy, zboże i materiały budowlane. Ze względu na użycie artylerii, rakiet i min na polach należy spodziewać się niebezpiecznych resztek amunicji i niewypałów. To utrudni pracę w terenie jeszcze długo po zakończeniu walk.

Wiadomo, że tym razem celem wojsk rosyjskich było gospodarstwo rolne. Ratownicy natychmiast udali się w miejsce, w które uderzyła rakieta. Według wstępnych informacji nie było ofiar w ludziach. Jednak Rosjanie zniszczyli maszyny rolnicze i zranili zwierzęta gospodarskie, które znajdowały się na ostrzelanych terenach.

Czytaj też: Kolejne zbrodnie Rosjan. Zniszczona fabryka traktorów koło Charkowa

agroportal.ua/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023