Talk icon

Informacje

07-02-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Rolnik głodził krowy. Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

znęcanie się nad zwierzętami

41-letni rolnik odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Właściciel zaniedbywał zwierzęta nie dając im odpowiedniego pokarmu oraz odpowiedniej ilości wody.

Policjanci ze Sztumu na terenie gospodarstwa rolnego w gminie Mikołajki Pomorskie znaleźli 11 padniętych cielaków i jedną krowę oraz 20 zagłodzonych i zaniedbanych krów. Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sztumie Karolina Gasoł Zawicka, policja dostała zgłoszenie o zaniedbanym bydle w gospodarstwie rolnym w gminie Mikołajki Pomorskie w piątek. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt rolnikowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rolnik odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Okazało się, że 41-letni właściciel zaniedbywał zwierzęta, Znecanie sie nad zwierzetami rolnik glodzil krowy 02nie dając im odpowiedniego pokarmu oraz odpowiedniej ilości wody. Teraz rolnik odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

,,Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy w oborze zauważyli padłe zwierzęta. Pozostałe bydło również było w złym stanie. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz lekarz weterynarii" – dodała Karolina Gasoł-Zawicka.

,,Lekarz ocenił, że zwierzęta były od dłuższego czasu zaniedbywane. Przebywały w złych warunkach higienicznych oraz nie otrzymywały odpowiedniej opieki i pomocy lekarza weterynarii, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci 11 cielaków" – tłumaczy sztumska policjantka.

Wstępnie inspektor weterynarii stwierdził, że krowa padła z powodu nienależytej opieki i niedożywienia. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok padłych cieląt, która wskaże dokładną przyczynę śmierci zwierząt. Policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawie. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Kobieta z woj. dolnośląskiego odpowie za znęcanie się nad psem

PAP/fot.KPP Sztum/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023