Talk icon

Informacje

07-04-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Rolnicy zaatakowani gazem przez policję! Płonęły barykady z opon

Rolnicy

„Uratuj swojego chłopa”; „Rolnicy w niebezpieczeństwie”; „Macron, nie bądź głupi. Wkrótce wybory” – z takimi transparentami kilkuset rolników demonstrowało we wtorek w Dijon przeciwko reformom polityki rolnej UE. Policja użyła gazu łzawiącego, rolnicy podpalili barykady. W Dijon demonstrowali rolnicy głównie z regionu Bourgogne-Franche-Comte.

Rolnicy z Francji starli się z policją

Około 300 traktorów i 400 demonstrantów protestowało przed Regionalną Dyrekcją ds. Środowiska, Planowania i Mieszkalnictwa, a następnie przedarło się przez bramę wjazdową i podpaliło stos obornika, opon i słomy – podaje dziennik „Le Figaro”.rolnicy francja gaz

Podczas demonstracji zaatakowany został również fotograf agencji AFP.

Rozproszeni gazem łzawiącym demonstranci chcieli udać się na Place de la Republique w centrum Dijon, ale uniemożliwiła im to policja, która ponownie użyła gazu łzawiącego. Zatrzymano kilku demonstrantów.

Szczegóły przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), która wejdzie w życie w 2023 r., wciąż są negocjowane w Brukseli. Francja pracuje obecnie nad swoim narodowym planem strategicznym (PSN), wariantem przyszłej WPR, którą musi przedstawić Komisji Europejskiej w czerwcu.

Czytaj także: Protesty rolników przeciwko preferowaniu przez UE żywności ekologicznej

PAP/fot. TT

 

swiatrolnika.info 2022