O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-11-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Rolnictwo ekologiczne – wzrost sprzedaży owoców i warzyw w USA

Rolnictwo ekologiczne

W Stanach Zjednoczonych rolnictwo ekologiczne pod względem sprzedaży świeżych produktów odnotowało wzrost w III kwartale 2021 roku, osiągając wynik lepszy o 3 procent w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Przy wzroście dolara o 11 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, kategoria jagód organicznych (obejmująca truskawki, maliny, jagody i jeżyny) przewyższyła segment organiczny, osiągając w tym kwartale 407 milionów dolarów sprzedaży. Kategoria jagód również odnotowała wzrost wolumenu w kwartale, o 7,3 procenta.

Rolnictwo ekologiczne odnotowuje stały wzrost w Stanach Zjednoczonych

Jabłka odnotowały największy dolarowy wzrost sprzedażyRolnictwo ekologiczne 023 w trzecim kwartale 2021 roku, o 12,7 procenta więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Sałata (wzrost o 6,3 procenta), owoce cytrusowe (o 5,7 procenta) i banany (o 3,8 procenta) przyniosły wzrosty wolumenowe, podczas gdy wolumen sałatek paczkowanych spadł (- 0,8 procenta) w III kwartale.

Trzy kategorie – jagody, jabłka i sałatki pakowane – odpowiadały za 85 procent wzrostu wszystkich świeżych produktów ekologicznych rok do roku w trzecim kwartale 2021 roku.

Trend na rozrastające się rolnictwo ekologiczne w USA powinien zostać podtrzymany w kolejnych latach.

Przypomnijmy, że kwestie dotyczące rolnictwa ekologicznego budzą wiele kontrowersji w Unii Europejskiej.

Producenci rolni wyrazili sprzeciw wobec planów nałożenia opłaty w wysokości 1 procenta wartości wprowadzanych do obrotu środków ochrony roślin, z przeznaczeniem jej na rolnictwo ekologiczne.

Czytaj też: Wapnowanie ekologicznych użytków zielonych

agrimaroc.ma/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023