Talk icon

Informacje

12-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

RCB wydało ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem

RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało SMSy z ostrzeżeniami przed wystąpieniem gwałtownych burz i silnym wiatrem. 

Wiadomości trafiły do mieszkańców części woj. lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz urzędów wojewódzkich.

RCB ostrzegło mieszkańców trzech województw

"Uwaga Alert RCB – gwałtowne burze i silny wiatr. SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców w części 3 województw" – napisało w czwartek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W wiadomości do mieszkańców części woj. lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego RCB ostrzegło, że możliwe są przerwy w dostawie prądu w trakcie burz. "Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" – dodało RCB.

RCB

Przed burzami i silnym wiatrem ostrzegł też rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. 

"@IMGWmeteo prognozuje opady deszczu do 25 mm oraz silny #wiatr do 95 km/h na wschodzie kraju. Ostrzeżenia meteo drugiego stopnia na terenie województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego. W sytuacji zagrożenia dzwoń na 998" – napisał Kierzkowski.

Czytaj też: IMGW ostrzega przed czwartkowymi burzami na wschodzie kraju

PAP/fot.Pixabay/Wikimedia

swiatrolnika.info 2023