Talk icon

Informacje

27-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Przemyt papierosów udaremniony. Kontrabanda w wagonie z drewnem

przemyt papierosów

Przemyt papierosów w ładunku zrębków drewna udaremnili funkcjonariusze KAS z kolejowego polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy (Podlaskie). 

Ładunek zawierał 25 tys. paczek papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa papierosów sięga 350 tys. zł. Białoruskie papierosy były zapakowane w kartonowe pudła zabezpieczone czarną folią, które ukryto w wagonie ze zrębkami.

Przemyt papierosów w pociągu z Białorusi 

Gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, straty budżetu państwa wyniosłyby prawie 600 tys. zł – poinformował w piątek rzecznik prasowy podlaskiej KAS Radosław Hancewicz.

Ładunek został prześwietlony skanerem do prześwietlania promieniami rtg pociągów towarowych, który działa na kolejowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Białoruskie papierosy były zapakowane w kartonowe pudła zabezpieczone czarną folią, które ukryto w wagonie ze zrębkami.

To w ostatnim czasie nie pierwszy taki przemyt papierosów w pociągach towarowych, udaremniony przez podlaską KAS na kolejowych przejściach granicznych z Białorusią w regionie. Kilka miesięcy temu w Kuźnicy w pięciu wagonach pociągu towarowego (tzw. węglarkach z węglem jadącym z Kazachstanu) znaleźli w sumie 11 tys. paczek nielegalnych papierosów. Przed miesiącem, na sąsiednim przejściu w Siemianówce, 23 tys. paczek papierosów funkcjonariusze KAS odkryli w kontenerach z płytą wiórową.

przemyt papierosów

Czytaj też: Plantacja konopi w środku lasu. Odkryli ją spacerowicze

PAP/fot. podlaskie.kas.gov.pl

swiatrolnika.info 2022