O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

08-05-2023

Autor: Beata Ignaczak

Przed wyborami czujemy się jak pionki na politycznej szachownicy!

polityczne obietnice

Koleje partie znane z liberalnych i lewicowych poglądów spoglądają w kierunku rolniczego elektoratu. Obietnice płyną strumieniami. Pytamy więc rolników, jak oceniają taką chęć "bezinteresownego" wsparcia polskiej wsi? Oto opinia Beaty Ignaczak, rolniczki hodującej drób.

Cała ta polityczna kanonada którą słyszymy na kilka miesięcy przed wyborami, przepychanki, udowadnianie tego kto ma lepszy pomysł na wieś to bardzo interesowne działanie rożnych grup politycznych. Jest to zabawne szczególnie w tych sytuacjach, gdy do swoich „programów dla rolnictwa” próbują nas przekonać ugrupowania, które nie mają praktyków rolnictwa i niewiele o wsi wiedzą – może poza tym, że nie są one miastami. 

Wszyscy czujemy się jak pionki na politycznej szachownicy. Najpierw wymierza się przeciwko nam działa, odciąga od pracy i wypycha na ulicę aby manifestować, a później oczekuje głosów poparcia. O rolnictwie powstaje wiele nieprawd i jesteśmy systematycznie skłócani z naszymi rodakami z miasta. 
Przez lata nie pamięta się o nas, ludziach którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo żywnościowe kraju, gdy przychodzą wybory, prawie wołają nas po imieniu.

swiatrolnika.info 2023