Talk icon

Informacje

16-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Prognoza pogody na wtorek i środę. Będzie burzowo i wietrznie

prognoza pogody

Prognoza pogody na wtorek i środę nie zapowiada się pozytywnie. Czekają nas burze, wiatr oraz opady deszczu.

Jak informuje IMGW, we wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, możliwy grad.

Prognoza pogody we wtorek

Europa północno-wschodnia znajduje się na skraju wyżu znad Rosji, pozostałe rejony kontynentu pozostają w obszarze obniżonego ciśnienia, a na zachodzie kontynentu zaznacza się wpływ niżu i frontów atmosferycznych znad Morza Norweskiego i Zatoki Biskajskiej. Polska pozostaje w obniżonym ciśnieniu, w gorącym i wilgotnym powietrzu znad Morza Czarnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie nieznacznie rosnąć. Jak wskazuje prognoza pogody, we wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Temperatura maksymalna od 27 do 32 st. C, lokalnie na zachodzie Mazur około 33 st. C; chłodniej na Półwyspie Helskim, w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na południowym wschodzie od 25 do 26 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h lokalnie na Pomorzu do 80 km/h.

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm. Miejscami krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w kotlinach górskich do 200 metrów. Temperatura minimalna od 16 do 21 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich od 13 do 15 st. C, lokalnie w rejonach podgórskich Karpat około 11 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

prognoza pogody deszcz

Umiarkowane zachmurzenie we środę

Prognoza pogody wskazuje, że w środę będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 do 32 st. C; nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami na południowym wschodzie od 23 st. C do 26 st. C, a w Bieszczadach około 20 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich. W trakcie burz wiatr w porywach do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz początkowo możliwe słabe burze. Temperatura minimalna 19 st. C. Wiatr słaby, w trakcie ewentualnych burz porywisty, z kierunków zmieniających się.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr przeważnie słaby, w trakcie ewentualnych burz porywisty, północno-wschodni.

Czytaj też: Tegoroczny lipiec na drugim miejscu w czołówce najcieplejszych

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023