O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

13-01-2022

Autor: Monika Faber

Produkcja mleka w Indiach wzrośnie o 130 mln ton do 2033 roku

Produkcja mleka

Amerykański Departament ds. Rolnictwa (USDA) prognozuje, że produkcja mleka w Indiach wzrośnie o 130 mln ton do 20233 roku.

USDA prognozuje, że produkcja mleka płynnego w okresie od stycznia do grudnia 2022 r. w Indiach wyniesie 203,5 mln ton. Oznacza to zmianę o 2%. To ważna informacja, ponieważ Indie są największym producentem i konsumentem mleka na świecie. USDA zauważa, że około 46% wyprodukowanego mleka jest konsumowane przez rolników lub sprzedawane konsumentom na obszarach wiejskich. 54% produkcji mleka trafia do spółdzielni mleczarskich i fabryk prywatnych.

Indie produkują coraz więcej mleka

Pięć największych indyjskich stanów produkuje ponad połowę całego wolumenu. Są to Uttar Pradesh (16% produkcji), Radżastan (13%), Madhya Pradesh (9%), Andhra Pradesh (8%) i Gujarat (7%). Około 49% produkcji mleka pochodzi od bawolic.

Produkcja mleka w Indiach rośnie nieprzerwanie od ponad 40 lat. Jak podaje forummleczarskie.pl „Indie przeszły od ostrych niedoborów mleka do największego na świecie producenta mleka. Indie przyćmiły innych dużych producentów tj. Stany Zjednoczone, Chiny, Pakistan i Brazylia. Przewiduje się, że produkcja mleka w Indiach Produkcja mleka 016wzrośnie do około 330 mln ton w latach 2032-2033. Do tego czasu podaż mleka przewyższy popyt o około 38 mln ton. Warto zwrócić uwagę, że spożycie mleka na mieszkańca w Indiach plasuje się na poziomie 406 g/dzień i przekracza średnią światową 305 g/dzień (2020). Z drugiej strony należy zauważyć, że około 80 mln gospodarstw domowych zajmuje się hodowlą bydła mlecznego jako głównym źródłem dochodu. 95% hinduskich producentów mleka posiada od jednego do pięciu zwierząt.”

„Zdolności przetwórcze mleka w Indiach wynoszą 66,3 mln litrów/dzień w spółdzielniach mleczarskich, 73,3 mln litrów/dzień w firmach sektora prywatnego i 2,5 mln litrów/dzień w grupach producenckich. Hinduski urząd statystyczny prognozuje, że spożycie płynnego mleka spożywczego w Indiach w 2022 r. wyniesie 85 mln ton, co oznacza wzrost o 2,5%. Wynika to ze wzrostu liczby ludności, szybkiej urbanizacji oraz poprawy dystrybucji produktów mleczarskich” – dodaje portal.

Produkcja mleka w Indiach dla dzieci i młodzieży

Jednym z głównych czynników napędzających popyt na mleko płynne w Indiach jest demografia. Jedna trzecia ludności kraju jest w wieku poniżej 14 lat, czyli grupa, która ma tendencję do spożywania większej ilości mleka. Wyższe dochody dwojga dorosłych, szybka cyfryzacja handlu, zmieniający się styl życia konsumentów i inne zmiany demograficzne przyczyniają się do wzrostu popytu na przetworzone produkty mleczne o wartości dodanej. Rozwijający się, zorganizowany przemysł detaliczny w Indiach wygenerował 15–20% wzrost rok do roku.

Hindusi obliczają, że produkcja masła w 2022 r. wyniesie 6,5 mln ton. Wzrost wynika w dużej mierze z poprawy dochodów, które prowadzą do wzrostu popytu. Konsumpcja OMP wyniesie natomiast 694 tys. ton, czyli o 2,5% więcej niż wcześniej.

Czytaj również: Produkcja mleka w Australii z mikroskopijnym wzrostem

Forummleczarskie.pl /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023