Talk icon

Informacje

26-10-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie rządu.

Wicepremierem oraz ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, ministrem sportu i turystyki - Kamil Bortniczuk, ministrem klimatu - Anna Moskwa, ministrem funduszy i polityki regionalnej - Grzegorz Puda, a Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii.

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w rządzie

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał na wicepremiera i nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

Z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi odwołany został Grzegorz Puda, który został jednocześnie powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej. W związku z tym prezydent odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i powołał go na stanowisko ministra finansów.

Nowe ministerstwo

Na szefa nowego Ministerstwa Sportu i Turystyki Prezydent Andrzej Duda rekonstrukcja rzadu powołany został Kamil Bortniczuk. W związku z wyodrębnieniem tego resortu prezydent odwołał wicepremiera Piotra Glińskiego z funkcji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz powołał go na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Z funkcji ministra klimatu i środowiska odwołany został Michał Kurtyka, a powołana na to stanowisko została Anna Moskwa.

Prezydent powołał ponadto Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Dotychczas tę funkcję pełnił premier Mateusz Morawiecki. 

Czytaj też: PSL ostro o odwołaniu ministra Pudy! "Szkodnik polskiej wsi!"

PAP/fot.KPRP

swiatrolnika.info 2023