O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

08-11-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Prezes PFR: Wzrost gospodarczy w 2023 r. wyniesie około 1 proc.

Wzrost gospodarczy

Wzrost gospodarczy w Polsce w przyszłym roku powinien wynieść około 1 proc. – powiedział we wtorek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. 

Prezes PFR uczestniczy w ósmym Kongresie Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej (KBKiI 2022). Zastrzegł, że konsumpcja będzie słabła, dlatego bardzo ważne jest pobudzenie inwestycji. Ósma edycja KBKiI odbywa się w dniach 8-9 listopada 2022 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Borys: Wzrost gospodarczy utrzyma się na dodatnim poziomie

"Bez wątpienia jesteśmy cały czas gospodarką konkurencyjną, przy poprawiającej się infrastrukturze, i widać, że atrakcyjnym (...) krajem do lokowania inwestycji, o dużym potencjale wzrostu produktywności, (...) co przekłada się na dobre parametry wzrostu PKB. Mamy silny rynek pracy, co powinno stabilizować koniunkturę gospodarczą, również w przyszłym roku. Zakładamy, że ten wzrost gospodarczy utrzyma się na dodatnim poziomie i (...) wyniesie około 1 proc." – powiedział Paweł Borys we wtorek.

Zastrzegł, że konsumpcja będzie słabła, dlatego bardzo ważne jest pobudzenie inwestycji. "W tym kontekście bardzo ważne jest uruchomieniu Krajowego Planu Odbudowy" – dodał prezes PFR komentując przyszłoroczny wzrost gospodarczy.

Wzrost gospodarczy

Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej (KBKiI) jest inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego skoncentrowaną na dyskusji o finansowaniu i wspieraniu przedsiębiorstw przez prywatne i publiczne instytucje finansowe i rozwojowe, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań stawianych rynkowi finansowemu przez przedsiębiorców i inwestorów. Współorganizatorem wydarzenia jest Bank Pekao S.A.

Ósma edycja KBKiI odbywa się w dniach 8-9 listopada 2022 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj też: Ekonomista: Inflacja w październiku przekroczyła 18 procent

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023