Talk icon

Informacje

05-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Pożar pola w Bolesławcu. Policjanci z drogówki pobiegli gasić ogień

Pożar pola

Groźny pożar pola w Bolesławcu. Widząc kłęby dymu, policjanci drogówki natychmiast rozpoczęli działania, by ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia.

Funkcjonariusze, będący pierwsi na miejscu pożaru, przy użyciu gaśnic samochodowych zaczęli gasić ogień. Później akcję kontynuowali strażacy, a Policja pomogła w ewakuacji rolników z pola i minimalizacji strat związanych z pożarem..

Policjanci pierwsi gasili pożar pola

Funkcjonariusze z bolesławieckiej drogówki podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli nad lasem kłęby dymu. Natychmiast przerwali kontrolę i ruszyli, aby zlokalizować źródło pożaru.

Kilkaset metrów dalej zauważyli, że pali się ściernisko. W pobliżu było pole ze zbożem oraz las. Mundurowi, za pośrednictwem dyżurnego, wezwali na miejsce straż pożarną i rozpoczęli ewakuację osób znajdujących się na pobliskim polu wraz z maszynami rolniczymi. W międzyczasie w pobliżu palącego się ścierniska przejeżdżał inny policjant drogówki, będący po służbie, który od razu dołączył do kolegów gaszących pożar pola.

Na miejsce dojechał jeszcze patrol z pobliskiego komisariatu. Funkcjonariusze, widząc jak szybko rozprzestrzenia się ogień w kierunku jezdni, zablokowali radiowozami drogę, aby żaden z uczestników ruchu drogowego nie wjechał w strefę zagrożenia.

Następnie działania podjęli strażacy i ugasili ogień. Spaleniu uległo około 5 hektarów zboża i ścierniska. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a ogień nie dotarł do lasu.

pożar pola

Czytaj też: Pożar zboża w Lubuskim. Spalił się również jeden z wozów strażackich

dolnoslaska.policja.gov.pl/fot.Policja

swiatrolnika.info 2023