O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Poważny wypadek; ciągnik przewrócił się i przygniótł dwóch mężczyzn

Ciągnik

Do poważnego wypadku doszło w Gromadzicach w powiecie ostrowieckim. Ranni zostali dwaj mężczyźni, na których przewrócił się ciągnik rolniczy. 

Jeden z poszkodowanych został przetransportowany do szpitala z pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu trwały czynności procesowe, które mają ustalić dokładne okoliczności zdarzenia. To kolejny z wypadków z udziałem ciągnika z przyczepą w ostatnich kilku dniach.

Dwóch mężczyzn przygniecionych w wypadku ciągnika

Zgłoszenie o wypadku policjanci dostali kilka minut po godzinie 18.00. 

“Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że ciągnikiem z naczepą jechali 48 i 21-latek. Niestety ciągnik w pewnym momencie przewrócił się i przygniótł mężczyzn. Na miejsce wezwana została karetka i śmigłowiec LPR, którym do szpitala został przetransportowany starszy z poszkodowanych. Drugiego natomiast do lecznicy zawiozła karetka" – powiedziała podkomisarz Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na miejscu trwały czynności procesowe, które mają ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego rolnik został zakleszczony w kabinie ciągnika.

Ciągnik

Ciągnik rolniczy znalazł się w rowie przez pękniętą oponę

Do wypadku drogowego z udziałem ciągnika rolniczego z przyczepą doszło przed weekendem w Mojsłowicach (woj. lubelskie). Zdarzenie miało miejsce około godziny 9 nad ranem.

“Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Straży Pożarnej, zastano ciągnik rolniczy z przyczepą znajdujący się na poboczu drogi, w którym wcześniej doszło do pęknięcia opony” – podaje oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Poza uszkodzonym ciągnikiem doszło również do rozsypania zboża, które znajdowało się na przyczepie. Zbożem, które wypadło z przyczepy, zajęli się strażacy. Uprzątnęli zboże, a wyjaśnianiem zdarzenia zajęli się policjanci. Z ich ustaleń wynika, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia była utrata panowania nad pojazdem, spowodowana była pękniętą oponą w przyczepie rolniczej.

Czytaj też: Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

kielce.tvp.pl/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2023