O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

08-09-2022

Autor: Emilia Gromczak

Pompa do opryskiwacza. Czym kierować się przy jej wyborze?

pompa opryskiwacza

Pompa do opryskiwacza powinna przede wszystkim mieć odpowiednią moc, a także wykazać się niezawodnością. 

Opryskiwacz wykorzystywany jest do oprysków przeciw chwastom, owadom, bakteriom i grzybom. Chętnie korzystamy z niego również w przypadku nawożenia roślin płynnymi nawozami. Ważnym elementem tego urządzenia jest pompa. Warto wiedzieć, jak ją dobrać, aby zapewnić sobie komfort pracy i efektywność oprysku.

Pompa do opryskiwacza – najważniejsze cechy 

Wybierając pompę do opryskiwacza, należy zwrócić uwagę na jej jakość i działanie. Ważnym parametrem jest także odpowiednia moc. Pompa do opryskiwacza powinna mieć odpowiednią pojemność, liczbę rozpylaczy i wydatek rozpylacza. Orientacyjną wartością, jaką się przyjmuje w tym przypadku, jest wydatek przypadający na każdy rozpylacz na poziomie ok. 3-3,5 l/min. Wydajność pompy określa specjalna formuła matematyczna. 

Należy wybrać takie urządzenia, które są produkowane przez firmy znane i cenione na rynku. Producenci oferują zarówno urządzenia klasyczne, jak i łączące w sobie nowoczesne cechy z atrakcyjną ceną. Pompa ciepła powinna być wykonana z wysokiej jakości i działać w sposób niezawodny. 

pompa do opryskiwacza parametry

Odpowiednia moc

Pompa opryskiwacza powinna mieć odpowiednią moc. Eksperci wskazują, że im większa jej moc, tym większy zbiornik może zostać do niej podłączony. Ponadto łatwiej poradzić sobie z obsługą dysz i ramion o bardzo dużej długości. Warto jednak pamiętać, że im większa moc pompy, tym większe zużycie energii. 

Równie ważny jak dobór pompy do opryskiwacza pod względem jej wydatku jest wybór producenta, co przekłada się na jej trwałość i niezawodność. Producentem części zamiennych do opryskiwaczy polowych i sadowniczych (w tym pomp), który może poszczycić się znacznym doświadczeniem na krajowym i zagranicznym rynku, a także otrzymanymi certyfikatami ENTAM jest polska firma Agroplast.

Podsumowując, przy wyborze pompy do opryskiwacza warto mieć na względzie dobrą jakość i własne potrzeby. Wykorzystują oni wysokiej jakości komponenty, dzięki czemu pompa posłuży nam bardzo długo i nie będzie ulegać poważnym awariom.

Przeczytaj też: Opryskiwacz polowy – niezastąpiona maszyna w rolnictwie

mrjagrotim.pl/.sn2.eu/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023