O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

27-03-2020

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik: powstała Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów

Polska Grupa Medialna

Sześć lat temu zrealizowałem swoje pierwsze medialne marzenie. Powstał portal informacyjny SwiatRolnika.info z doskonałą telewizją rolniczą i konsumencką. Wszyscy mówili "to nie może się udać". A jednak, to nie mogło się udać lepiej! A jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B. Najwyższy czas, by powstała Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów!

Trzymamy z Wami rolnikami i konsumentami

Sukces "Świata Rolnika" zrodził następne media. Powstała doskonała telewizja i serwis wSensie.pl, a także całe Social Media, dzięki którym dotarliśmy bezpośrednio czy pośrednio do niemal wszystkich Polaków. Zbudowaliśmy w gronie ekspertów Fundację Polska Ziemia, której akcje społeczne t.j.  #RespectUs, obiegły cały świat. Powołaliśmy do życia Instytut Gospodarki Rolnej. Jego eksperci w największych polskich mediach bronili producentów żywności i konsumentów zarówno przed obcym lobbingiem, jak i morderczymi dla polskiej gospodarki ideologizmami ekstremistów prośrodowiskowych i prozwierzecych, którzy omyłkowo nazywani są ekologami. Wychodziliśmy zawsze przed szereg, broniąc polskich rolników, polskiej gospodarki i praw polskich konsumentów. Będąc awangardą polskiego rolnictwa, doszliśmy do miejsca, w którym kończymy długi marsz i zaczynamy biec po swoje jako "Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów"!

Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów

Jeżdżąc po całej Polsce, zanim nastąpiła era pandemii koronawirusa, spotkaliśmy się w ramach akcji Fundacji Polska Ziemia, "Tłumaczymy miastu wieś" z tysiącami rolników, ich rodzinami, przetwórcami i dostawcami żywności do miasta i na eksport. Nasze doświadczenia są spójne. Kiedy polskich drobiarzy, pod pozorem walki z "jajami trójkami", rękami nastoletnich aktywistów prozwierzecych, mordowały zachodnie koncerny, miasto nic o tym nie wiedziało. Kiedy polski rynek wołowiny, perłę naszego eksportu, rozstrzelano uszytą narracją przez dziennikarza-animalsa, wówczas wmówiono ludziom, że nie chodzi o ideologię czy biznes zachodnich koncernów, ale dobrostan zwierząt. Bez tarczy medialnej, miasto kupiło tę narrację, a Polska straciła dziesiątki milionów złotych. Kiedy atakowano polski przemysł futrzarski, jako pierwsi mówiliśmy o interesach niemieckich koncernów utylizacyjnych, które napędzają polskich aktywistów, rzekomo działających wyłącznie z pobudek ideologicznych. Broniliśmy też właścicieli zwierząt, zarówno gospodarskich, jak i towarzyszących psów czy kotów, ujawniając kulisy biznesu wielu organizacji, które zabierając Polakom zwierzęta, robiły to wyłącznie dla zysku, co wielokrotnie potwierdziły już wyroki sądów.

Idąc pod prąd, publikując i organizując akcje krzyżujące plany międzynarodowym graczom, musimy być razem. Dlatego wszystkie nasze siły konsolidujemy w jedną. Ta synergia, wspólnota walki o prawa rolników i konsumentów, do której zapraszamy przyjaciół wsi i miasta, to najważniejsza idea Polskiej Grupy Medialnej Rolników i Konsumentów.

Co się zmieni po powstaniu Polskiej Grupy?

Nasza strategia jest prosta i jawna. Zmieniamy się dla Was i na Waszych oczach. Nasz portal wSensie.pl w nowej formule będzie działał nadal, jednak przyszedł czas na zmianę w kierunku rolnictwa i konsumentów; zmianę, której od nas oczekujecie. Przyszedł czas na przyjęcie kolejnych dziennikarzy, operatorów, grafików, ekspertów i analityków, a wszystko po to, by wzmocnić nasz potencjał medialny oraz naszych organizacji rolniczych i konsumenckich. Rozbudowujemy portal SwiatRolnika.info i razem z Fundacją Polska Ziemia oraz Instytutem Gospodarki Rolnej mamy jeden cel: zbudować najsilniejszą w Polsce Grupę, stojącą po stronie produkcji żywności, odzieży odzwierzęcej, leków na bazie upraw, suplementów diety, karmy zwierzęcej, rodzimej agroturystyki i mediów prokonsumenckich, gdzie wieś łączy się z miastem i dotyczy wszystkich Polaków. Dlatego powstaje Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów!

COVID-19 był ciosem i inspiracją

Koronawirus dotknął nas wszystkich, ale był też dla wielu z nas inspiracją i papierkiem lakmusowym na utopijne teorie nieprzyjaciół polskiego rolnictwa, hodowli, żywności, czyli pseudoekologów i lobbystów zachodnich koncernów. COVID-19 wybił z głowy mrzonki o likwidacji dużego, towarowego rolnictwa i oparcia bezpieczeństwa żywnościowego Polaków na wegetariańskim menu lub co najwyżej małych przydomowych hodowlach. Bambinistyczny świat runął, kiedy okazało się, że podczas pandemii każdy kraj dba o siebie, każdy zabezpiecza w pierwszej kolejności tylko żywność i leki. Polska na szczęście nie pozbyła się jeszcze dużego, towarowego i stojącego na najwyższym poziomie rolnictwa. A przecież takie były i są postulaty "zielonych" aktywistów, dla których bydło czy trzoda chlewna to nieetyczne mięso albo rzekome źródło zanieczyszczania środowiska i globalnego ocieplenia. Dzisiaj Polacy już wiedzą, że rolnicy nie są odpowiedzialni za topniejące lodowce, ale za bezpieczeństwo żywnościowe całego kraju, o czym muszą pamiętać także politycy. Niezależnie od trendów światopoglądowych, Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów, zawsze będzie im o tym przypominać.

PGMRiK na start

Polska Grupa Medialna Rolników i Konsumentów (PGMRiK) to powrót do korzeni. Sam jestem rolnikiem, hodowcą zwierząt futerkowych i bydła, a z wykształcenia ekologiem. Dlatego pierwszym naszym dzieckiem był SwiatRolnika.info. To właśnie wokół niego, wokół rolnictwa i konsumentów będziemy budować naszą siłę. Niczego nie likwidujemy. Skupiamy się na rolnictwie i szukamy do tego dzieła najlepszych ludzi. Rekrutujemy i kontynuujemy przygodę, przyjmując wyzwanie, by już niedługo być najważniejszą grupą komunikującą wieś z miastem w Polsce.

Szczepan Wójcik

swiatrolnika.info 2023