Talk icon

Informacje

28-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Polacy chcą, aby politycy ponosili konsekwencje za kłamstwa ws. Odry

politycy

83 proc. respondentów uważa, że politycy rozpowszechniający fałszywe informacje o przyczynach śmierci ryb w Odrze powinni ponieść konsekwencje.

Jak wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu Social Changes dla wPolityce.pl większość Polaków jest za konsekwencjami dla polityków za kłamstwa ws. Odry i np. ich dymisji. Przeciwnego zdania jest jedynie 4 procent ankietowanych.

Politycy powinni ponieść konsekwencje?

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zadała ankietowanym pytanie: "Czy politycy rozpowszechniający (rozsiewający) fałszywe informacje o przyczynach śmierci ryb w Odrze powinni ponieść konsekwencje i np. powinni podać się do dymisji?".

Z sondażu wynika, że 83 procent zapytanych Polaków odpowiedziało "zdecydowanie tak" lub "raczej tak". Przeciwnego zdania jest 4 procent ankietowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach 19 – 22 sierpnia 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1071 osób.

politycy

Czytaj też: Odra z programem ratunkowym. Cztery województwa będą działać wspólnie

PAP/fot. tt Kancelaria Premiera, Anna Moskwa

swiatrolnika.info 2022