Talk icon

Informacje

30-04-2022

Autor: Świat Rolnika

Pogłowie owiec w Australii stale rośnie. Hodowcy mają ambitne plany

Pogłowie owiec

Wyniki badania MLA/AWI pokazują, że 31% australijskich producentów chce zwiększyć pogłowie owiec, 60% zamierza je utrzymać, a 7% zamierza je zmniejszyć.

Wyniki ostatniego badania wykazały, że spośród 42 351 464 dostępnych owiec hodowlanych 74% to owce merynosowe lub przeznaczone do produkcji wełny, a 26% to owce niemerynosowe. Liczba owiec hodowlanych wzrosła o 1,1 mln, ponieważ stado stale się powiększa.

Pogłowie owiec w Australii nadal rośnie

Tymczasem dostępne dane dotyczące jagniąt mogą również wskazywać na zamiary producentów na nadchodzący rok. Badanie wykazało, że spośród 19 487 990 dostępnych jagniąt 56% to czystej krwi merynosy, a 44% to niemerynosy. W tym roku pogłowie owiec wzrosło o 1,1 miliona, co stanowi wzrost o 3% w stosunku do roku ubiegłego. Wskazuje to na wzmożoną aktywność na rynku jagnięciny do końca roku.

Wiele gospodarstw, w których nie dominują merynosy, znajduje się w Wiktorii i południowej Nowej Południowej Walii. Farmy merynosów znajdują się w północnej Nowej Południowej Walii i Queensland. W Nowej Południowej Walii całkowita liczba owiec hodowlanych wzrosła o 8% do 17,6 mln, ale liczba dostępnych jagniąt jest o 15 300 mniejsza. Jest to największy wzrost liczby owiec hodowlanych w kraju od ubiegłego roku.

pogłowie owiec

Czytaj też: Populacja australijskich owiec wzrośnie w tym roku o 5%

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023