O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Podnośnik zabił młodego mężczyznę. Tragiczny wypadek na Pomorzu

Podnośnik

W Miłoszewie w czasie pracy przy żniwach zginął 29– latek. Przygniótł go podnośnik. Okoliczności tragedii bada prokuratura.

Wypadki rolnicze są codziennością podczas żniw. Niektóre z nich kończą się tragicznie. W Miłoszewie nieopodal Wejherowa w czasie pracy w polu życie stracił 29– latek. Stał się on ofiarą podnośnika wykorzystywanego o zbierania słomy. Pomimo natychmiastowego udzielenia pomocy, mężczyzna zmarł na miejscu.

Podnośnik przyczyną śmierci 29–latka

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce 21 lipca 2022 roku w Miłoszewie w gminie Linia (powiat wejherowski, województwo pomorskie). Dwaj mężczyźni pracowali wówczas na łące przy transporcie balotów słomy. Jak przekazuje prokurator Mariusz Duszyński, wykorzystywali w tym celu podnośnik przyczepiony do ciągnika rolniczego. Wówczas to doszło do tragedii. Głowa 29– latka utknęła przygnieciona między ładowaczem a kabiną. Choć towarzysz poszkodowanego zareagował natychmiast, oswobadzając partnera i wzywając odpowiednie służby, wypadek skończył się tragicznie.

Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratownicze. Długa reanimacja nie odniosła jednak oczekiwanego skutku i stwierdzono śmierć poszkodowanego mężczyzny. Obecnie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku bada okoliczności wypadku. Lekarz medycyny sądowej przeprowadził już sekcję zwłok, lecz opinia z niej nie wpłynęła jeszcze do prokuratury. Nadal nie są dostępne również wyniki laboratoryjnej analizy próbek krwi denata, które wykażą, czy zmarły znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak przekazał prokurator Duszyński, wstępne ustalenia wskazują na uraz czaszkowo– mózgowy jako przyczynę zgonu 29– latka.

Podnośnik

Dramat na Lubelszczyźnie. Kombajn urwał dłoń 22– latkowi

Podnośnik to nie jedyny niebezpieczny sprzęt rolniczy. Do groźnego wypadku doszło w sobotę 6 sierpnia na terenie gminy Piszczac, gdy mężczyzna naprawiał kombajn. 22– latek włożył dłoń w otwór czyszczenia rury zsypu zboża i ją stracił.

Mężczyzna, usuwając awarię maszyny, włożył dłoń w otwór czyszczenia rury zsypu zboża. W wyniku tego pracująca maszyna amputowała dłoń mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22–latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Policja ustala okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę podczas obsługi urządzeń i maszyn rolniczych.

Czytaj również:Tragedia w Klocówce. 48-latek przejechany przez kombajn

Dziennikbaltycki /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023