Talk icon

Informacje

05-05-2022

Autor: Karol Pepliński

PiS szykuje przyspieszone wybory? Polacy popierają ten plan

przyspieszone wybory

Jak wynika z sondażu zrealizowanego dla "Super Expressu", 42 proc. respondentów popiera przyspieszone wybory parlamentarne, a 35 proc. ich nie chce.

Badanie – jak podaje w środowym wydaniu gazeta – zrealizował 27 i 28 kwietnia br. na próbnie 1046 dorosłych Polaków Instytut Badań Pollster. "Super Expressu" twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość może zorganizować wybory na wiosnę.

Będą przyspieszone wybory?

"SE" twierdzi, że poznał "tajny plan Prawa i Sprawiedliwości". Rozmówca "Super Expressu" podaje, że "prezydent może m.in. skrócić kadencję Sejmu w razie nieuchwalenia ustawy budżetowej przez parlamentarną większość, a koalicja wisi na włosku już teraz".

,,Dlatego plan jest taki, że idziemy na wiosnę 2023 r. na wybory, a wcześniej tłumaczymy Polakom powody takiej decyzji i narzucamy odpowiednią narrację" – podaje.

W takim przypadku czekają nas przyspieszone wybory parlamentarne. Takie rozwiązanie popiera 42 proc. respondentów sondażu zrealizowanego dla "Super Expressu”. 35 proc. badanych nie chce wcześniejszych wyborów, a 23 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat. Badanie – jak podaje w środowym wydaniu gazeta – zrealizował 27 i 28 kwietnia br. na próbnie 1046 dorosłych Polaków Instytut Badań Pollster.

przyspieszone wybory

Czytaj też: Emmanuel Macron pokonuje Le Pen i wygrywa wybory prezydenckie

PAP/fot.fb,Jarosław Kaczyński,tt,Platforma Obywatelska/fot.Kancelaria Sejmu,Rafał Zambrzycki

 

swiatrolnika.info 2022