Talk icon

Informacje

08-06-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Pijany traktorzysta zatrzymany; grozi mu do 10 lat więzienia

Traktorzysta

Pijany traktorzysta został zatrzymany na terenie stacji paliw przez funkcjonariusza policji wracającego ze służby. Jednak to nie koniec jego przewinień.

37-letni kierowca Ursusa miał w organizmie 3,5 promila alkoholu oraz dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Podczas zatrzymania próbował wręczyć łapówkę policjantowi. Funkcjonariusze policji apelują do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji.

Kierujący traktorem został zatrzymany dzięki czujności policjanta

Zdarzenie miało miejsce w okolicach miejscowości Leśna Podlaska. Tuż przed godziną 15:00 funkcjonariusz łosickiej komendy wracał po służbie do domu, ale jego zainteresowanie wzbudził dziwnie zachowujący się traktorzysta.

Manewry wykonywane przez kierowcę ciągnika sugerowały, że jest pod wpływem alkoholu. Podczas wjazdu na teren stacji benzynowej uderzył ciągnikiem w ogrodzenie posesji. Reakcja policjanta była natychmiastowa i wzorowa. Wraz ze świadkiem zdarzenia ujął mężczyznę i wezwał na pomoc kolegów będących na służbie.

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia kierowcy ciągnika rolniczego i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Konstantynów ma 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że na jego koncie figurują dwa bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypomnijmy, że na przełomie miesiąca został złapany inny traktorzysta, który jechał ciągnikiem bez uprawnień i na podwójnym gazie.

Traktorzysta

Pijany traktorzysta proponował łapówkę policjantom

W trakcie interwencji 37-latek próbował „dogadać się" z funkcjonariuszami policji. W związku z tym jest podejrzany o próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantowi za zakończenie interwencji bez konsekwencji.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a jego ciągnik trafił na parking strzeżony. W weekend prokurator postawił mu zarzuty. Nietrzeźwy traktorzysta może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Funkcjonariusze policji apelują do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Nie powinniśmy pozwalać na kontynuowanie jazdy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy może anonimowo, pod numerem telefonu 112 powiadomić o takim fakcie najbliższą jednostkę Policji. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Czytaj też: Traktorzysta uciekał przed radiowozem. Bez prawka, ale z promilami

moto.pl/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023