Talk icon

Informacje

11-05-2022

Autor: Karol Pepliński

Pijany traktorzysta zatrzymany dzięki czujności świadka

Pijany traktorzysta

Policjanci z komisariatu w Wolborzu zatrzymali 44-letniego pijanego kierowcę ciągnika. Okazało się, że pijany traktorzysta miał ponad 2 promile alkoholu.

W trakcie interwencji Policji próbował odjechać. Okazało się też, że posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijany traktorzysta zatrzymany

9 maja 2022 roku przed godziną 16:00 komendant wolborskiej jednostki policji otrzymał informację, że w okolicach Lubiatowa porusza się ciągnik rolniczy, którego kierowca może być nietrzeźwy. W rejon zgłoszenia od razu pojechał policyjny patrol. Sprawdzając okoliczne drogi, już po chwili zauważyli jadącego drogą fergussona. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Przypuszczenia co do stanu trzeźwości okazały się prawdziwe, bo kierujący 44-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Słysząc, że za popełnione przestępstwo zostanie zatrzymany, pijany traktorzysta wsiadł do ciągnika i próbował odjechać.

Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę. Po sprawdzeniu okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara  do 5 lat pozbawienia wolności. 44-latek wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Świadkowi dziękujemy za obywatelską postawę i prawidłową reakcję. Być może jego telefon uratował komuś życie.

,,Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Dotyczy to nie tylko kierujących pojazdami osobowymi, ale też maszynami rolniczymi. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112” – apelują policjanci.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Tragiczny wypadek na polu. Wał rolniczy przejechał 5-letnie dziecko

lodzka.policja.gov.pl/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023