O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-06-2022

Autor: Magdalena Podgórska

Pijani traktorzyści to plaga na Warmii i Mazurach

pijani traktorzyści

Pijani traktorzyści co roku stanowią niemałe zagrożenie na drogach. Do prawdziwej inwazji nietrzeźwych kierowców doszło w województwie warmińsko-mazurskim. 

„Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego, zawsze są zagrożeniem dla siebie i otoczenia, w którym się znajdują. Dlatego tak ważne jest, by na drogach pojawiały się jedynie osoby trzeźwe i odpowiedzialne, przestrzegające obowiązujących przepisów prawa. Policjanci każdego dnia podczas służby poświęcają wiele pracy, by eliminować z dróg tych, którzy lekceważąc te zasady, narażają bezpieczeństwo innych” – pisze policja w komunikacie. 

Pijani traktorzyści – Gołdap, Iława, Pisz

„W poniedziałek (27.06.2022r.) około godziny 13:00 w miejscowości Surminy na drodze W650 policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Po badaniu okazało się, że 32-latek ma 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Za prowadzenie ciągnika w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat” – pisze policja w komunikacie. 

pijani traktorzyści

Pijany kierowca ciągnika w Iławie

„W poniedziałek (27.06.2022r.) policjanci z Komisariatu Policji w Suszu podczas patrolu terenu miasta i gminy Susz zauważyli kierującego ciągnikiem, którego jazda mogła wskazywać, że jest pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz pojazdu. W trakcie czynności potwierdzili swoje przypuszczenia okazało się, że 39-latek kierował ciągnikiem rolniczym mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy” – informują funkcjonariusze, którzy przypominają, że pijani traktorzyści stanowią ogromne zagrożenie na drogach. 

Pijany traktorzysta w Piszu

„W poniedziałek (27.06.2022r.) przed godz. 9.00 na terenie gminy Biała Piska policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy marki Ursus. Kierował nim 65-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna znajdował się pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzając dokumenty uprawniające 65-latka do kierowania ciągnikiem rolniczym funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on stosownych uprawnień. Do tego pojazd ten nie był dopuszczony do ruchu. Oznacza to, że mieszkaniec gminy Biała Piska odpowie za kierowanie ciągnikiem rolniczym bez uprawnień oraz za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu. Są to wykroczenia zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Do tego dochodzi jeszcze prowadzenie ciągnika w stanie nietrzeźwości, co jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat” – pisze policja. 

Czytaj także: Pijany traktorzysta uderzył w płot i chciał przekupić policjanta

Policja/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023