Talk icon

Informacje

19-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Pierwszy transport zboża z Ukrainy dotarł do Rumunii

transport zboża

Do Rumunii dotarł pierwszy od najazdu Rosji na Ukrainę transport zboża z tego ostatniego kraju wysłany koleją. W sumie liczy on 15 wagonów.

Z powodu trwającej od lutego rosyjskiej blokady ukraińskich portów transport przybył specjalnie zmodernizowaną w tym celu trasą kolejową. Nie była ona użytkowana od ponad 22 lat. Według dyrekcji CFR pociąg towarowy, który dostarczył ukraińskie zboże, dotarł z ponad 10-godzinnym opóźnieniem, gdyż przed przekroczeniem granicy awarii uległa lokomotywa.

Transport zboża dotarł do Rumunii z opóźnieniem

Jak poinformowały władze rumuńskiej kolei CFR, cytowane przez bukareszteńską telewizję Digi24, linia kolejowa nie była używana od ponad 22 lat.

Wyjaśniły, że remont linii prowadzącej do miasta Gałacz, na wschodzie Rumunii, został przeprowadzony w ciągu zaledwie miesiąca.

Pierwszy transport zboża z Ukrainy dotarł do Gałacza późnym wieczorem w czwartek. W sumie liczy on 15 wagonów.

transport zboża

Według dyrekcji CFR pociąg towarowy, który dostarczył ukraińskie zboże, dotarł z ponad 10-godzinnym opóźnieniem, gdyż przed przekroczeniem granicy awarii uległa lokomotywa.

Oczekujący już w rumuńskim mieście ładunek ukraińskiego zboża zostanie w najbliższym czasie skierowany do portu w Gałaczu, z którego Dunajem trafi przez Morze Czarne do zagranicznych odbiorców.

Czytaj też: Ukraina: kolejne statki z pozwoleniem na transport zboża

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023