Talk icon

Informacje

17-11-2020

Autor: Polska Agencja Prasowa

Pilne! Piątka dla zwierząt. Lech Kołakowski odchodzi z PiS przez haniebną ustawę! Będą kolejne odejścia?

Piątka dla zwierząt

Poseł PiS Lech Kołakowski oświadczył we wtorek, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Tłumaczył, że powodem jego decyzji jest tzw. Piątka dla zwierząt, którą nazwał "bublem prawnym". Zapowiedział powstanie w Sejmie koła poselskiego. "Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła" – dodał. Od dłuższego czasu spekuluje się, że koło miałby zasilić Jan Krzysztof Ardanowski. 

Piątka dla zwierząt niszczy Prawo i Sprawiedliwość

Kołakowski poinformował w RMF FM, że we wtorek odchodzi z PiS. Ocenił, że osoby, które także podejmą taką decyzję są bohaterami, dla których sprawy polskiej wsi są ważne. "Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy w tej chwili o nazwie koła, ale decyzje są już podjęte" – powiedział.piatka dla zwierzat transparent

"Kluczową przyczyną jest ustawa tzw. piątki dla zwierząt. Nie godzę się z zapisami tej ustawy. Faktycznie to jest bubel prawny" – mówił.

Dopytany, czy w grupie osób, które także planują odejście z PiS jest m.in. b. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział: "Zapraszamy innych parlamentarzystów do wejścia do koła".

Zapytany z kolei, czy koło, które ma powstać w Sejmie będzie związane z Agrounią, odparł, że będzie to koło skupiające kilku posłów, reprezentujących sprawy polskiej wsi.

Czytaj także: Ceny skupu na rynku trzody chlewnej są tragiczne

PAP/jac/fot. FB

 

swiatrolnika.info 2023