O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-10-2020

Autor: Adam Szewczyk

Piątka dla zwierząt. Elżanowski nazwał rolników ciemnotą. Ardanowski go wyjaśnił!

Piątka dla zwierząt

,,Piątka dla zwierząt” budzi sporo kontrowersji. Protestujących przeciwko ustawie rolników zaatakował prof. Andrzej Elżanowski, był działacz komunistycznej ZSL. Elżanowski od lat jest dyżurnym autorytetem ekstremistów antyhodowlanych, a zwłaszcza Fundacji Viva!. Zdaniem prof. Elżanowskiego protestujący rolnicy to ,,ciemnota” i ,,prostactwo”. Na chamskie i prymitywne słowa Elżanowskiego zareagował na swoim facebook’u były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Piątka dla zwierząt – były ZSLowiec obraża rolników!

,,Piątka dla zwierząt” to nowa ustawa PiS, która przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego oraz zwiększenie uprawnień dla organizacji antyhodowlanych. Zapowiedziany przez partię rządzącą zakaz oznacza koniec dobrze prosperującej branży i likwidację wielu polskich hodowli oraz wzrost bezrobocia. Ustawa jest szeroko krytykowana przez polityków i rolników. W ciągu ostatnich tygodni doszło do wielu protestów rolników przeciwko ustawie. Podczas ostatniego protestu, w Warszawie zgromadziło się nawet 70 tysięcy osób. Protestujący rolnicy domagają się wycofania ze szkodliwej ustawy.

Niestety Senat nie zgodził się w środę na odrzucenie w całości noweli o ochronie zwierząt. O odrzucenie ustawy wnioskowała Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi i senatorowie PSL. ,,Piątka dla zwierząt” otrzymała jednak kilkadziesiąt poprawek. Wśród nich jest między innymi poprawka wykreślająca ograniczenia uboju rytualnego w przypadku drobiu oraz wydłużająca vacatio legis przepisów o zakazie hodowli zwierząt na futra – do 31 lipca 2023 r. a w przypadku uboju rytualnego – do końca 2025 r.

Protestujących przeciwko szkodliwej ustawie rolników zaatakował na antenie lewicowego radia Tok FM prof. Elżanowski, ex-ZSL-owiec i spec od dinozaurów. Andrzej Elżanowski od lat jest dyżurnym autorytetem ekstremistów antyhodowlanych, a zwłaszcza Fundacji Viva!. Zdaniem prof. Elżanowskiego, byłego działacza komunistycznej ZSL (brat działacza komunistycznego prof. Marka Elżanowskiego), protestujący rolnicy przeciwko ustawie ,,Piątka dla zwierząt” to ,,ciemnota” i ,,prostactwo”.

Nastąpiło zjednoczenie sił ciemnoty, chciwości i prostactwa, żeby nie używać twardszego słowa, które w ogóle nie liczą się z cywilizacyjnym czy etycznym aspektem tej naprawdę historycznej zmiany, tylko ustawicznie operują przesadzonymi argumentami gospodarczymi i demagogią.

– tłumaczy były działacz komunistycznej ZSL.

Konfederacja: Piątka dla zwierząt jest bandycka. Domagamy się weta!

Piątka dla zwierząt – Ardanowski broni rolników

Na chamskie słowa Elżanowskiego zareagował na swoimPiatka dla zwierzat Elzanowski Ardanowski facebook’u były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. ”Ardan” (jak go nazywają rolnicy) zaapelował, żeby rolnicy nie reagowali na tak prymitywne prowokacje przedstawicieli organizacji antyhodowlanych i ,,pieszczochów komuny”. Stwierdził, że zwolennicy ustawy ,,Piątka dla zwierząt” kolejny raz pokazują swój chamski stosunek do zwykłych ludzi.

Prof. Elżanowski nazwał protesty rolników: „atakiem sił prostactwa i ciemnoty pod wodzą Ardanowskiego”. Drodzy rolnicy nie warto reagować na prowokacje „pieszczocha komuny”, który, strojąc się w piórka wielkiego etyka, pokazuje swój prymitywny, chamski stosunek do ludzi. No, ale on przecież kocha zwierzęta. Mnie można obrażać, ale wara od polskiej wsi, towarzyszu Łysenko!

– napisał Ardanowski.

Był minister wsparł również protesty przeciwko ustawie ,,Piątka dla zwierząt” i zauważył, że rolnicy walczą o swoją godność.

Kochani, lud odzyskuje swoją godność, a ciemnota oświecona ujawnia się u „elit” takich, jak Elżanowski. Zwierzęta są czasem mądrzejsze od ludzi (niektórych).

– dodał.

Przypomnijmy, że były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski od początku sprzeciwia się ustawie ,,Piątka dla zwierząt” i wspiera rolników. Za swój sprzeciw wobec ustawy ”Ardan” stracił stanowisko szefa resortu na rzecz Grzegorza Pudy, wnioskodawcy szkodliwej ustawy i przyjaciela działaczy organizacji antyhodowlanych. Tych samych, dla których działa były działacz komunistycznej ZSL Andrzej Elżanowski.

tokfm.pl/fot.fb

swiatrolnika.info 2023