Talk icon

Informacje

15-07-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

PGNiG Obrót Detaliczny oferuje klientom indywidualnym fotowoltaikę

PGNiG

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach – poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

PGNiG oferuje fotowoltaikę

Jak poinformowało PGNiG w poniedziałek, osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty w wybranych stacjonarnych biurach obsługi klienta PGNiG oraz za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii.fotowoltaika 0090987

„W ramach tworzenia segmentu OZE rozwijamy fotowoltaikę. W transformacji energetycznej polskiej gospodarki kluczową rolę odgrywać będzie gaz ziemny, ale energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, będzie miała coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju”– powiedział cytowany w komunikacie Paweł Majewski, prezes PGNiG.

Czytaj także: Instalacje fotowoltaiczne – jak skutecznie o nie dbać?

PGNiG i Fotowoltaika dla domu

Oferta pod nazwą „Fotowoltaika dla domu” jest realizowana przez PGNiG Obrót Detaliczny we współpracy z partnerami zewnętrznymi i obejmuje realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci.

„Od ponad roku z naszej oferty fotowoltaicznej korzystają klienci biznesowi. Przez ten czas zebraliśmy wiele doświadczeń, które przygotowały nas do uruchomienia pilotażowej oferty dla klientów indywidualnych. Jestem przekonany, że zainteresowanie w tej grupie będzie duże” – powiedział cytowany w komunikacie Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Za realizację procesu sprzedaży i instalację modułów fotowoltaicznych będą odpowiedzialni zewnętrzni partnerzy PGNiG. „Fotowoltaika dla domu” jest skierowana do konsumentów, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych zarówno będących, jak i niebędących klientami spółki – napisano w komunikacie spółki.

PGNiG przypomniało, że klienci indywidualni, którzy zdecydują się na fotowoltaikę, w przypadku budynków już istniejących, mogą liczyć na dofinansowanie do 3000 zł w ramach programu „Mój prąd”, który uruchomiony został 1 lipca. Ponadto spółka współpracuje z Bankiem Ochrony Środowiska.

swiatrolnika.info 2022