Talk icon

Informacje

06-06-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

PETA zaatakowała raperów. Poszło o wyścig koni w teledysku

PETA

PETA wzywa Jacka Harlowa i Drake'a do przekazywania wpływów z wideo „churchill downs” na opiekę nad końmi pełnej krwi angielskiej.

Jack Harlow świętował wydanie swojego drugiego albumu studyjnego „Come Home The Kids Miss You”, biorąc udział w Kentucky Derby w ten sam weekend. To było wydarzenie pełne gwiazd i pojawił się nawet Drake. Obaj skorzystali z okazji, aby nakręcić teledysk do swojego utworu „Churchill Downs”, który zawierał klipy z wyścigami koni w teledysku.

Kolejne pretensje organizacji

Podczas gdy wielu mogło przymknąć oko na wyścigi konne, jedna grupa tego nie zrobiła. I to byłaby grupa zajmująca się prawami zwierząt PETA. Organizacja wystąpiła przeciwko teledyskowi, twierdząc, że Harlow i Drake „uatrakcyjniają” wyścigi konne za pomocą teledysku, a nadużycia, jakie znoszą konie, zostały pominięte w teledysku.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej PETA czytamy: „Jack Harlow i Drake postanowili uatrakcyjnić wyścigi konne swoim nowym filmem „Churchill Downs”. W odpowiedzi PETA wzywa Harlowa do przekazania dochodów z piosenki na opiekę nad końmi pełnej krwi angielskiej odrzuconymi przez przemysł, który co roku eksportuje 7500 z nich na rzeź”.

PETA

PETA wzywa do zapłaty

Oświadczenie było kontynuowane, mówiąc: „Wytworne przedstawienie wyścigów konnych przez Jacka Harlowa jest pozbawione biczów, narkotyków i śmierci, które szerzą się w branży”, mówi starszy wiceprezes PETA, Kathy Guillermo. „Zarabianie na nadużyciach wobec innych jest niedopuszczalne, a organizacja wzywa Jacka Harlowa do zebrania i zapłacenia za opiekę nad końmi pełnej krwi angielskiej, które w przeciwnym razie zostałyby wysłane do zagranicznych rzeźni”.

Od czasu wydania oświadczenia ani Harlow, ani Drake nie odpowiedzieli. Jest mało prawdopodobne, że to zrobią, ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy PETA wypowiada się przeciwko raperom. W styczniu Kanye West i The Game znaleźli się pod ostrzałem organizacji, w związku z wyjątkowo dziwną okładką ich nadchodzącej kolaboracji muzycznej.

Obaj raperzy, promując swój nadchodzący utwór, opublikowali na Instagramie identyczne zdjęcia małpy obdartej ze skóry, na krwistoczerwonym tle, oryginalnie sfotografowanej przez Nicka Knighta. Ye i Game podpisali zdjęcie tytułem swojego collabu: 'My Life Was Never Easy'. Nie minęło wiele czasu, zanim PETA dołączyła do rozmowy, a prezes Ingrid Newkirk wydała Billboardowi oficjalne oświadczenie.

Czytaj również: Aktywiści PETA przeciwko czapkom gwardii królewskiej

The Source/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023